Lawrence Okolie: Vyhraji s Glowackim a následně sjednotím tituly!

Aktuální evropský šampion EBU a světová čtyřka Lawrence „The Sauce“ Okolie (14-0-0, 11 KO) je přesvědčený, že úspěšně zvládne bitvu o volný pás WBO křížové váhy s bývalým světovým šampionem a aktuální pětkou Krzysztofem „Glowka“ Glowackim (31-2-0, 19 KO).

Na konci března v Chicagu by mělo dojít na bitvu o uvolněný pás WBO křížové váhy mezi evropským šampionem Lawrencem Okoliem a bývalým světovým šampionem Krzysztofem Glowackim. Sedmadvacetiletý Brit však věří, že si dokáže s o šest let starším Polákem hravě poradit a následně plánuje sjednocující souboje. „Někteří si budou myslet, že je příliš brzy na to, abych bojoval v takto velkém duelu. Jenže já nepotřebuji sbírat zkušenosti, protože vím, že na to mám. Prakticky tak funguji celou svoji kariéru. Najednou jsem čelil lepším a lepším soupeřům a stále jsem to zvládal. Našel jsem cestu k vítězství a tentokrát tomu nebude jinak.“ – Hlásí odhodlaně rodák z Londýna, který se během čtrnácti soubojů vyšplhal na skvělou čtvrtou příčku křížové váhy.

Aktuálně má před sebou pouze Thabisia Mchunu, Yuniela Dorticose, či Mairise Briedise. Za sebou nechává mladý Brit taková jména jako je právě Glowacki, či šampiona IBO Kevin Lerena, nebo šampion WBA Arsen Goulamirian. „Vyhraji s Glowackim a stanu se mistrem světa. Moje ambice jsou však větší, než získání pásu mistra světa. Po výhře totiž okamžitě donutím svého promotéra Eddieho Hearna, aby mi uspořádal sjednocující souboj. Chci se stát v roce 2020 nesporným vládcem křížové váhy. Vím, že jsem na to připravený.“ – Dokončuje své sebevědomé povídání Okolie. V rámci tohoto galavečera by mělo jít i o pásy IBF a IBO střední váhy, které vlastní hvězdný kazašský knockoutér Gennady „GGG“ Golovkin (40-1-1, 35 KO). Jeho soupeřem se stane povinný vyzývatel v rámci IBF Kamil Szeremeta (21-0-0, 5 KO).