Kvůli čínskému koronaviru byl zrušen titulový souboj mezi Ramirezem a Postolem!

Kvůli epidemii koronaviru 2019-nCoV v Číně se musel zrušit titulový souboj mezi šampionem WBC a WBO super lehké váhy Jose Carlosem Ramirezem (25-0-0, 17 KO) a bývalým šampionem Viktorem „The Iceman“ Postolem (31-2-0, 12 KO).

Původně se měl šampion WBC a WBO Jose Carlos Ramirez postavit k první obhajobě obou pásů 1.2.2020 v Číně, kde měl čelit zkušenému Viktoru Postolovi. Šestatřicetiletý Ukrajinec se stal v roce 2015 světovým šampionem, když před limitem ukončil argentinskou mašinu Lucase Martina Matthysseho. Jenže následně narazil na fenomenálního Crawforda a po té jej s klidem přejel i Josh Taylor. Nyní měl Postol otestovat sedmadvacetiletého amerického šampiona, který v minulém roce zlikvidoval Joseho Zepedu a následně o titul obral Maurice Hookera.

Jenže ze souboje mezi světovou dvojkou a světovou čtyřkou nakonec nic nebude. Souboj dvou elitních bojovníků musel být zrušen kvůli nebezpečnému koronaviru 2019-nCoV, jenž momentálně řádí na čínském území. Otázkou tedy bude, jestli se duel pouze přesune na nějaké blízké datum a na jiné území, nebo se počká, až Čína vyřeší první vlnu nebezpečného viru a dostane vše pod kontrolu. Jako nejvíce rozumná varianta se jeví přesun tohoto duelu na nějakým jiný galavečer stáje Top Rank Boxing.