Kudryashov padl před limitem. Ruskou čest zachraňoval Romanov s Tishchenkem!

Hodně našlapaný galavečer v ruském Jekatěrinburgu nám představila promotérská skupina RCC Boxing Promotions. Bohužel domácí borec Sergey „The Russian Hammer“ Kudryashov (23-3-0, 23 KO) nestačil na konžského válečníka Ilungu „Junior“ Makabua (25-2-0, 24 KO).

Že by bitva dvou křížových vah nakonec aspirovala na ocenění „Zápas roku“? Podle mnohých zřejmě ano. Třiatřicetiletý Rus, Sergey Kudryashov, dostal další velkou šanci vrátit se zpět mezi elitu křížové váhy, ale nedokázal ji využít, byť v ringu nechal vše. Souboj, který netrval celých pět kol totiž nabídl několik zvratů, ale hlavně nabídl fantastickou řež, kde oba bojovníci vsadili vše na útok a obranu prakticky vůbec neřešili. Prvním, kdo zavrávoral, se stal konžský válečník, jenž situaci, ale dokázal vyřešit a byl to nakonec on, kdo poslal svého soka na podlahu ringu, byť on byl také celkem rád, že se dokázal vůbec dostat do neutrálního rohu. Následně začala přestřelka, která trvala tři kola, ale ve které tahal za delší konec Makabu. Ringový sudí, Robert Afu, tedy musel ukončit Sergeye Kudryashova v pátém kole, protože ten snášel neskutečně bití a navíc měl dost škaredě zlomený nos.

Domácímu publiku však udělali radost jiní domácí bijci. Zlatý olympijský medailista, Evgeny Tishchenko (5-0-0, 3 KO), dokázal expresně zdolat ghanského bojovníka, Abrahama Tabula (16-2-1, 13 KO), kterého ukončil technickým knockoutem v prvním dějství a mohl zvednout nad hlavu interkontinentální titul WBO v křížové váze. Celých deset kol se pak trápil ruský borec, Evgeny Romanov (13-0-0, 9 KO), jenž sice dokázal svého argentinského soka, Ariela Estebana Bracamonteho (9-3-0, 5 KO), poslat v úvodním dějství na podlahu ringu, ovšem úplně ukončit jej nedokázal. Rodák z Volgogradu však předvedl dominantní výkon a po deseti kolech mohl slavit jasné bodové vítězství v poměru 3x 99-90.