Kudryashov a Fayfer se utkají v srpnu!

Eliminační souboj mezi ruskými bijci by se měl konat v srpnu v Rusku. Vítěz odloženého souboje se utká šampiónem organizace WBC Ilungou Makabu!

„The Russian Hammer“ Dmitry Kudryashov (24-3-0, 23 KO) a Ruslan Fayfer (25-1-0, 16 KO) se měli již utkat 8. května. Jenže zasáhl Covid19 a zápas se odložil. Nyní promotéři oznámily, že se plánovaný eliminační souboj uskuteční v srpnu.

Kudryashov stál v ringu naposledy loni v prosinci, kdy se utkal s českou jedničkou Václavem Pejsarem (14-9-0, 12 KO). Zápas se ale ke zděšení domácího publika nevyvíjel dle plánů a Pejsar byl jednoznačně lepším boxerem v ringu.

Jenže bodoví rozhodčí zápas viděli po svém a udělali vítěze z ruského boxera. Všichni rozhodčí dostali osmnáctiměsíční distanc a česká strana zvažovala výsledek napadnout. K tomu nakonec nedošlo, protože kdyby byl zápas anulován, tak by to bylo méně výhodnější do postavení v žebříčku než prohra na body.

Na druhé straně Ruslan Fayfer boxoval naposledy loni v listopadu, kdy na domácím galavečeru vybodoval ve vyrovnaném zápase krajana Yuru Kashinskyho a obral ho o titul EBP.

Vítěz vzájemného zápasu vyzve šampióna organizace WBC. Tím je světová dvojka Ilunga Makabu (27-2-0, 24 KO), který pás získal letos 31. ledna, když vybodoval Poláka Michal Cieslak!