Kubrat Pulev vybodoval Rydella Bookera, ale svým výkonem neoslnil!

Osmatřicetiletý bulharský veterán Kubrat „The Cobra“ Pulev (28-1-0, 14 KO) jednoznačně vybodoval stejně starého Američana Rydella „Rock n’ Rye“ Bookera (26-3-0, 13 KO) a čeká na svoji titulovou šanci.

„Je to dobrý a rychlý boxer s velkou spoustou zkušeností a navíc má kvalitní techniku, ale já jsem na jiné úrovni a musím ho porazit.“ – Hlásil před víkendem osmatřicetiletý rodák ze Sofie a tak nějak měl pravdu. Pulev je opravu kvalitativně na jiné úrovni, navíc Booker neměl bůh ví jakou formu a tak se očekával triumf zkušené „Kobry“ před limitem. Nestalo se a aktuální světová desítka těžké váhy zůstala spíše za očekáváním. Ano, bulharský veterán se vracel po devíti měsících, kdy si musel odpykat stopku za nevhodné chování vůči reportérce, kterou políbil, ale ruku na srdce, tento výkon by rozhodně nestačil na světovou špičku, natož na vítěze duelu mezi Anthonym Joshuou a Andym Ruizem.

Bulhar první kolo vyloženě prospal, čeho využil stejně starý Američan, jenž několikrát přesně trefil. Ovšem od začátku bylo jasné, že Puleva výrazně neohrozí. Povinný vyzývatel v rámci IBF nakonec od druhého kola sešlápl plyn a celkem nezáživný duel opanoval jednoznačně na body v poměru 2x 98-92 a 99-91. „Tento souboj byl trošku jiný po tak dlouhé pauze, ale nemyslím si, že jsem byl špatný. Byl to dobrý souboj. Celý zápas jsem kontroloval a byl jsem tím lepším boxerem.“ – Stál si za svými slovy Pulev, aby nakonec potvrdil, že jeho příštím soubojem bude duel o titul mistra světa. „Ukázal jsem všem, že jsem bojovník světové úrovně. Chci bojovat s vítězem duelu Josha-Ruiz.“ – Hlásí odhodlaně bulharský borec, který posledními výkony v ringu rozhodně neoslnil. No uvidíme, jak si povede v souboji o světový titul a snad jeho šance neskončí takovým brutálním knockoutem, jaký mu v roce 2014 uštědřil Wladimir Klitschko v pátém dějství.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *