Kubrat Pulev daruje 2,5 milionů dolarů na boj proti koronavirové pandemii!

Bývalý neúspěšný vyzývatel o titul mistra světa a nynější povinný vyzývatel v rámci federace IBF Kubrat „The Cobra“ Pulev (28-1-0, 14 KO) daruje polovinu výplaty ze souboje s Anthonym „AJ“ Joshuou (23-1-0, 21 KO) na boj proti koronaviru.

Další zástupce profesionálního boxu se rozhodl pomáhat v této těžké době. Osmatřicetiletého bulharského veterána měl čekat 20.6.2020 souboj s aktuálním šampionem WBA, WBO, IBF a IBO Anthonym Joshuou, za který by měl inkasovat pět milionů dolarů. Duel se sice kvůli koronavirové pandemii odloží zřejmě na konec července, ale Pulev už nyní slíbil, že polovinu své výplatu věnuje zdravotnickému personálu pro boj proti „ďábelskému viru“.

„Ze své výplaty za souboj s Joshuou daruji padesát procent těm neúnavným hrdinům, kteří každý den nasazují své zdraví v boji proti koronaviru.“ – Prozradil rodák ze Sofie německému deníku Bild. „Chci tuto částku věnovat lékařům, zdravotním sestrám a nemocnicím, aby nakoupili potřebné vybavení. Chci jim pomoci se vypořádat s tímto ďábelským virem.“ – Uzavřel aktuálně třináctý muž světového žebříčku.