Kubánský „Doktor KO“ a americká bestie, slibují pořádnou řež!

Yunier „Doctor KO“ Dorticos (23-1-0, 21 KO) a Andrew „The Beast“ Tabiti (17-0-0, 13 KO) rozpoutali doslova slovní válku a oba věří ve své schopnosti. Kdo postoupí do finále WBSS? To se dozvíme 15.6.2019 v lotyšské Rize, kde se rozhodne o dalším finalistovi.

Oba bijci se střetnou na stejném galavečeru, jako jejich potencionální finálový soupeři Briedis a Glowacki, tedy 15.6.2019 v lotyšské Rize. Na jednom galavečeru se tedy rozhodne o dvojici, který si to rozdá o druhou trofej Muhammada Aliho. První trofej v minulém ročníku získal ukrajinský fenomén Oleksandr Usyk. Dorticos se v rámci čtvrtfinálového boje probojoval přes nepříjemného polského borce Mateusze Masternaka, kterého udolal po dvanácti kolech na body. Americká „Bestie“ si počínala zhruba stejně, jako jeho kubánský sok, když prošla přes nepříjemného, neporaženého ruského borce Ruslana Fayfera.

„ Je mi ctí a jsem velice nadšený, že mohu bojovat v Rize. Lotyšsko je krásná země s úžasnými lidmi a nádhernou kulturou. Můj plán boje je celkem jednoduchý. Tabitiho naučím proč se jmenuji „Doctor KO“. Lékař totiž může pracovat ve více úrovních. Může se jednat o rychlý postup, nebo dlouhou a náročnou operaci, ovšem vždycky to bude Tabitiho velice bolet. Nemůžu se dočkat až zazvoní první gong. On je moje překážka na cestě do finále a já ho přejedu, jak vlak. Vyhraji toto semifinále za každou cenu. Vypustím ohňostroj z mých pěstí.“ – Hlásí očividně natěšený Dorticos. „ Samozřejmě se těším na boj v Rize. Dlouho čekám na příležitost, abych ukázal, že jsem jeden z nejlepších v divizi a věřím, že tento souboj mě dostane k souboji o titul. Moje disciplína, trpělivost a boxerské IQ mě pomohou vyhrát tento souboj.“ – Okomentoval svůj nadcházející zápas devětadvacetiletý rodák z Chicaga.