Kubánský blesk míří za světovým titulem. Dokáže Frank Sanchez dosáhnout na pás WBO?

Aktuální světová osmatřicítka a kubánská dvojka těžké váhy Frank „The Cuban Flash“ Sanchez (15-0-0, 11 KO) pomalu pokukuje po světových titulech. Jeho promotér by jej rád viděl v eliminačním souboji proti světové špičce.

Frank Sanchez je, společně s Josem Larduetem (2-0-0, 1 KO), mnohými odborníky považován za nástupce hvězdného krajana Luise „King Kong“ Ortize (31-2-0, 26 KO). Sedmadvacetiletý rodák z Guantanama je aktuální světovou osmatřicítkou, kubánskou dvojkou a v žebříčku WBO mu patří skvělá jedenáctá příčka, což by mu mělo zaručit eliminační souboj a následný post povinného vyzývatele této organizace. Jeho manažer Mike Borao má docela dobrý plán, jak se ke světovému titulu dostat, ale otázkou je, jestli mu vyjde, protože je zde hned několik komplikací. „Zatím to jsou jen moje spekulace, ale podle mě se Joshua brzy zbaví titulu WBO, o který se následně utká Oleksandr Usyk s někým ze špičky žebříčku WBO.“ – Začal své vyprávění zástupce kubánského válečníka.

„Frank je nyní v dobré pozici, aby se v takovém případě dostal k titulovému boji. Bylo by ideální, kdyby se utkal se šestkou žebříčku WBO Juniorem Fa, nebo se sedmičkou Michaelem Hunterem v eliminačním duelu. Jakmile se situace ohledně koronaviru uklidní, pokusíme se nějaký takový duel získat, protože je to cesta, jak dosáhnout na světový pás.“ – Dokončil své povídání Barao. Otázkou však zůstává, jestli Anthony Joshua opravdu uvolní titul WBO. Každopádně muž, který trénuje po boku Eddyho a Chepa Reynosů, jenž stojí za kariérou hvězdného Mexičana Saula „Canelo“ Alvareze, je na dobré cestě k mistrovskému duelu.