KSW 71: Radchenko vs Szpilka!

Serhiy Radchenko vs Artur SzpilkaArtur Szpilka bude 18. června na galavečeru KSW 71 debutovat v MMA proti bývalému boxerskému soupeři. Bude jím ukrajinský bijec Serhiy Radchenko!

18.6.2022 – Toruň, Polsko
KSW 71
Serhiy Radchenko 🇺🇦🆚🇵🇱 Artur Szpilka

Dvaatřicetiletý Artur Szpilka (24-5-0, 16 KO) odstartoval profesionální kariéru v říjnu 2008, když na domácím galavečeru seřezal německého boxera Senula Cetina. Szpilka natáhl sérii na parádních šestnáct duelů. První porážka přišla až v roce 2014, kdy jej v desátém kole ukončil Američan Bryant Jennings.

Szpilka se však na konci téhož roku vrátil velkolepě, když v ostře sledovaném duelu dokázal vybodovat bývalého světového šampióna Tomasze Adamka. Následovali tři výhry v řadě a hlasitě si řekl o titulovou bitvu.

Artur Szpilka vs Serhiy Radchenko

Ta přišla v lednu 2016, když vyzval tehdejšího neporaženého šampióna těžké váhy Deontaye Wildera. Souboj byl od začátku zápasu velmi vyrovnaný a Szpilka několikrát Wildera parádně nachytal. Jenže v devátém kole přišla osudová chyba Szpilky, kdy se na malý moment odkryl a Wilder jej tvrdě knockoutoval. I tak Szpilka podal skvělý výkon za který se rozhodně nemusel stydět.

Po této prohře však šli kvality polské bijce strmě dolů. Připsal si sice pár výher, ale také tvrdé prohry. Krajan Adam Kownacki jej zdemoloval ve čtyřech kolech a Dereck Chisora ho knockoutoval už ve druhém kole.

V březnu 2020 se na domácím galavečeru utkal v desetikolové bitvě právě s Radchenkem. Ačkoliv byl dvaatřicetiletý Polák jasným favoritem, tak zápas tomu neodpovídal. Duel byl více než vyrovnaný a Szpilka vyhrál s s odřenýma ušima na body. Naposledy stále mezi šestnácti provazy loni v květnu, kdy jej uspal už v prvním kole krajan Lukasz Rozanski. Od té doby Szpilka v ringu nestál a zatím nemá v plánu se vracet.

Artur Szpilka vs Serhiy Radchenko

Nicméně přešel na tréninky MMA a nyní, prezident polské organizace KSW Martin Lewandowski potvrdil, že se Szpilka objeví na galavečeru organizace ještě tento rok. Nyní je už vše potvrzeno a Szpilka bude debutovat na galavečeru KWS 71 a jeho soupeřem bude opět Radchenko. „Jsem rád, že Martin Lewandowski domluvil odvetu s Radchenkem v jiné disciplíně. Máme rozdělanou práci a já chci potvrdit, že jsem lepším bojovníkem“. Komentoval tápas Szpilka.