KSW 65: Soldič vypnul Khalidova a je králem organizace!

Šampión velterové váhy Roberto Soldič dokázal uspat ve druhém kole šampióna střední váhy Mameda Khalidova a je tak králem ve dvou váhových kategoriích!

18.12.2021 – Gliwice, Polsko
KSW 65
Střední váha
Roberto Soldič 🇭🇷🆚🇵🇱 Mamed Khalidov
2. kolo KO

Khalidov se loni vrátil po třech porážkách v řadě s neskutečným hladem po vítězství a v odvetě vyzval tehdejšího šampióna střední váhy Scotta Askhama. Zápas skončil již po 36 vteřinách, kdy Askhama zasypal tvrdými údery a získal titul organizace. Jeho vítězství bylo jako zázrak, který nikdo nečekal.

Na KSW 65 chtěl své vítězství potvrdit, ale do cesty se mu postavil šampión velterové váhy a déle jak tři roky neporažený Chorvat Roberto Soldič. První kolo nabídlo poměrně vyrovnaný duel ve kterém oba borci ukázali hlad po vítězství.

Ve druhém kole dokázal dostat Soldič svého soupeře na zem, ale sám nechtěl bojovat na zemi a tak Khalidova okopával. To se mu příliš nedařilo a Khalidova kopl do rozkroku a zápas byl přerušen. Poté co se Khalidov vrátil k boji na něj Soldič neustále tlačil, což vyústilo v tvrdou kombinaci a následnou levačkou přímo na bradu a Khalidov byl vypnutý.

Ringový ihned zápas ukončil a trvalo několik minut než se teď už bývalý šampión postavil na nohy. Chorvatský šampión tak vedle titulu ve velterové váze získal také pás střední váhy a má double. Soldič si zároveň připsal již sedmé vítězství v řadě.