KSW 65: Brož v Polsku remizoval!

Český bijec Miroslav „Inkvizitor“ Brož při svém debutu v organizaci KSW předvedl hodně sympatický výkon a odváží si z Polska cennou remízu s domácím fighterem Adamem Niedźwiedźem!

18.12.2021 – Gliwice, Polsko
KSW 65
Velterová váha
Adam Niedźwiedź 🇵🇱🆚🇨🇿 Miroslav Brož
28:28 – 28:28 – 29:28

Domácí polský fighter na začátku prvního kola podklouzl a Brož chtěl využít situace, ale Polák se přetočil a dostal rychle českého bijce pod sebe. Ze sevření se dostal Brož až v samém závěru kola, kdy parádně na Poláka zaútočil a párkrát dobře trefil a tím úvodní dějství skončilo.

Druhé kolo začal opět lépe Niedźwiedź a Brože dostal rychle na podlahu. Český fighter se sice aktivně bránil, ale Polák byl silově velmi neústupný. Brož se ze sevření opět dostal až na konci kola, ale tentokrát už neměl sílu na útok a druhé kolo tak skončilo pro domácího bijce.

Třetí kolo začalo naprosto odlišně a pražský Inkvizitor se do svého soupeře ostře pustil a dokázal jej dostat rychle na zem, ale nechtěl za ním dolů a zápas tak pokračoval chvilku v postoji. Po pár vteřinách byl Niedźwiedź znova na zemi a Brož začal být silově lepší. Navíc Polák se nemohl pořádně postavit na nohu, čehož český bijec náležitě využíval, ale ukončit Poláka před limitem nedokázal i když měl spoustu příležitostí. Na řadu tak přišli rozhodčí, kteří viděli vyrovnaný zápas jako remízový.

Miroslav Brož letos dokázal vyhrát v domácí organizaci Oktagon dva těžké duely. Nejprve v květnu vybodoval německého bijce Christiana Jungwirtha a v září uškrtil tvrdého Francouze Emmanuela Dawu. Dnes to bylo sice pouze remízový výsledek, ale i to se v KSW počítá a Inkvizitora uvidíme opět až na květnovém galavečeru nové organizace RFA, které se upsal před pár dny.