Krzysztof Wlodarczyk zdolal Taylora Mabiku a míří za světovým pásem WBC!

Aktuální světová desítka a polská trojka křížové váhy Krzysztof „Diablo“ Wlodarczyk (58-4-1, 39 KO) zdolal v deseti kolech gabonského válečníka Taylora Mabiku (19-5-1, 10 KO) a míří do titulového souboje o uvolněný pás WBC!

Osmatřicetiletý polský veterán Krzysztof Wlodarczyk porazil jednomyslně na body, v poměru 98-92, 97-93 a 96-94, čtyřicetiletého gabonského válečníka Taylora Mabiku. „Diablo“ se vracel po skoro roční pauze od zranění ruky a kolene, přesto předvedl zcela dominantní výkon. Svému o dva roky staršímu soupeři nedal žádnou šanci, když jej od úvodního kola s přehledem rozebíral skvělými kombinacemi, které postupem času perfektně prodlužoval. Mabika se snažil dobře pracovat z defenzívy, hledal příležitost ke kontrům a skvěle časoval svoje háky, které však nenašly přesně svůj cíl.

Po deseti kolech bylo jasno a Wlodarczyk zřejmě dostane šanci bojovat o uvolněný pás WBC, jenž měl již v držení od roku 2010, když před limitem zdolal tehdejšího šampiona Giacobbe Fragomeniho. O zlato-zelený pás přišel až v roce 2014 po šesti obhajobách, když nestačil na skvělého Rusa Grigorye Drozda. Po dlouhých pěti letech tedy zřejmě dostane šanci opět tento titul získat. Jeho soupeřem v titulové bitvě by se měl stát aktuálně sedmý muž světového žebříčku a držitel stříbrného pásu WBC Ilunga „Junior“ Makabu (26-2-0, 24 KO).