Krvavou bitvu ovládl nakonec Kubrat Pulev!

Hodně zajímavý souboj těžkých vah se uskutečnil včera v americkém městě Costa Mesa. Světová osmička Kubrat „Kobra“ Pulev (27-1-0, 14 KO) se hodně natrápil s Bogdanem Dinu (18-2-0, 14 KO), který se nachází na 139. místě žebříčku.

Debut na americké půdě a první zápas pod stájí Top Rank. Zkrátka měl sedmatřicetiletý Bulhar hodně krušný večer a jeho soupeř Bogdan Dinu mu jej ani trošku neulehčil. Přitom v prvních třech kolech vypadalo vše na jasnou bodovou výhru prvně jmenovaného. Pulev okupoval střet ringu a jabem postupně vybodovával svého rumunského soka. Občas přidal v kombinaci i zadní, která také nacházela přesně svůj cíl. Jenže o pět let mladší Rumun nepřijel dělat jen boxovací pytel a hodlal si napravit chuť po porážce s Jarrellem Millerem. Na začátku čtvrtého kola se do bulharské „Kobry“ zakousl a po chvíli už tekla krev. Krásnou zadní otevřel Bulharovi oko, ten ale následnou smršť přežil.

Tržná rána byla slušně velká. Vše tedy musel zkontrolovat ringový lékař, který uznal, že Pulev může pokračovat v souboji a ten pochopil, že musí duel rychle ukončit, nebo může přijít ukončení souboje kvůli cutu. Páté a šesté kolo bylo z jeho strany ještě vlažné, ale v sedmém se už pustil do zběsilé bitky, na kterou nejsme u tohoto borce příliš zvyklý. Rumunského válečníka chytil několika kombinacemi přední – zadní, ten se nakonec k zemi poroučel, ale v prvním případě tam byl faul v podobě rány do zátylku. Zkušený rozhodčí Raul Caiz tedy započítal knockdown, dal možnost Dinuovi se zotavit a Pulevovi strhl bod za nepovolený úder. Naplněná hala bulharskými fanoušky začala skandovat Pulevovo jméno a cítila konec duelu ve vzduchu. Necelou minutu na to, přišel další knockdown. Tentokrát už čistý.

Třetí a poslední knockdown přišel dvacet vteřin před koncem kola. Zkušený ringový sudí raději duel ukončil, když viděl, že zlomený Dinu již zřejmě pokračovat v boji příliš nechce. „Ten cut nebyl problém. Někdy vám krev prostě dává hlad a chuť pokračovat v souboji.“ – Prozradil bulharský hrdina po souboji. Jeho soupeř mohl jen litovat, že této šance nevyužil. „Nemám žádnou výmluvu. Bojoval jsem s tímto chlapem, protože patří do top desítky těžké váhy. Moje dvě poslední prohry jsou s dvěma chlápky, kteří jsou v top desítce.“ – Pronesl zklamaně skoro dva metry vysoký Rumun. Nyní musel zkousnout další hořkou pilulku v podobě druhého konce před limitem.