Krassyuk: Jsem přesvědčený, že Usyk porazí Joshuu!

Ukrajinský promotér Alexander Krassyuk, který zastupuje Oleksandra Usyka je přesvědčen o vítězství svého svěřence nad Anthony Joshuou! Zápas se bude konat na konci září!

25.9.2021 – Tottenham Hotspurs, Londýn, VB
Těžká váha
Anthony Joshua vs Oleksandr Usyk

Britská a světová dvojka “AJ” Anthony JOSHUA (24-1-0, 22 KO) a neporažená ukrajinská jednička a světová čtyřka Oleksandr USYK (18-0-0, 13 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o tituly WBA super, WBO, IBF a IBO!

Bookmakeři nedávají neporaženému králi křížové váhy příliš mnoho šancí a je na něj vypsán kurz 3.05. Na favorizovaného úřadujícího šampióna je kurz 1.40. Podle ukrajinského promotéra je to pro Usyka dobře, protože na něj není vyvíjen takový tlak jako na Joshuu. Nicméně je přesvědčen, že se Usyk 25. září stane novým vládcem těžké váhy.

„Oleksandr Usyk má stejné proporce jako Muhhamad Ali (191 vysoký a rozpětí paží 198 cm), takže je plnohodnotnou těžkou váhou. Jsem si jistý, že Joshuu porazí a bude novým šampiónem“. říká Alexander Krassyuk

A dodává „Pro Usyka není problémem ani britská půda, protože tam slavil mnoho úspěchů. Vždyť v Liverpoolu získal zlatou medaili z mistrovství Evropy, v Londýně vyhrál olympijské hry poté mezi profíky porazil v Manchesteru Tonyho Bellewa a následně v Londýně Derecka Chisoru. Na Anglii má opravdu jen pozitivní vzpomínky a chce si je udržet i v září. Souhlasili jsme s doložkou o odvetě, protože jsme si jistí, že vyhrajeme a poté co vyhraje první zápas bude v odvetě ještě v lepší pozici a to jak sportovní tak ve finanční“. uzavřel Krassyuk


 

Anthony Joshua má před sebou druhou obhajobu titulů WBA super, WBO, IBF a IBO, které získal zpět v odvetě s Andy Ruizem v prosinci 2019. Pásy následně obhájil o rok později, když v devátém kole knockoutoval Kubarat Puleva.

Oleksandr Usyk se stal šampión křížové váhy 17. září 2016, když v ostře sledovaném duelu vybodoval Poláka Krzysztofa Glowackiho a získal pás WBO. V červenci 2018 sjednotil všechny tituly v křížové váze, když rozebral ruského bijce Murata Gassieva a stal se nesporným králem této váhové kategorie. Pásy následně ještě obhájil s britskou hvězdou Tony Bellewem a poté přešel do nejtěžší váhové divize.

V těžké váze debutoval v říjnu 2019, kdy v sedmém kole ukončil Američana Chazze Witherspoona. Ve druhém zápase ho prověřil britský bouřlivák Dereck Chisora. Zápas byl až překvapivě vyrovnaný a Usyk přetlačil Chisoru až na body. Nyní má možnost získat konečně také tituly také v těžké váze.