Králem Oktagon pyramidy se stal Milan Paleš!

Oktagon Underground: Last Man Standing a lehkou váhu ovládl Milan Paleš. Česká hvězda Václav Sivák, se kterým se počítalo hodně vysoko se ve čtvrtfinále zranil. V super fightu vyhrál krásným knockoutem Melvin Mané. Legenda Tomáš Hron v neskutečné bitvě podlehl Srbovi Mitričovi! Galerie v článku!

Máme za sebou netradiční galavečer organizace Oktagon, který nabídl postojářské zápasy a také klasickou osmičlennou pyramidu v lehké váze. Zápasy v oktagonu nabídli to nejlepší nejen z české domácí scény.

V prvním pyramidovém čtvrtfinálovém duelu dominoval jednadvacetiletý Václav Sivák, jenž ve skvělém duelu zdemoloval britského válečníka Baileye Sugdena. Nicméně se z důvodu zranění nemohl nastoupit do semifinálového duelu, kde ho nahradí parťák z gymu Ladislav Krištůfek. Do druhého čtvrtfinále nastoupil Michael Krčmář a Vladimír Lengál. Krčmáč v duelu jasně dominoval a na body Lengála z pyramidy vyřadil.

Třetí čtvrtfinále jednoznačným způsobem ovládl slovenský bijec Milan Paleš, který nedal německému soupeři šanci a jeho tým zápas dvě minuty před koncem třetího kola vzdal. Do posledního čtvrtfinále nastoupil Slovák Marco Novák a Španěl Marc Dass Rey. Jednalo se rozhodně o nejslabší pyramidový duel, který nakonec na body vyhrál španělský fighter. Nicméně Španěl se v zápase zranil a v semifinále ho nahradí český fighter Andrej Šimkulič.

Do prvního semifinálového duelu nastoupila dvojice Ladislav Krištůfek a Michael Krčmář. Krištůfek nahradil zraněného Václava Siváka. Krčmář potvrdil roli favorita a v parádním duelu dokázal svého kamaráda jasně vybodovat a stal se prvním finalistou pyramidy.

Ve druhém semifinálovém duelu změřili síly náhradník Andrej Šimkulič, který nahradil zraněného Španěla Marca Dass Reye a Slovák Milan “Minči” Paleš. Ten potvrdil roli favorita a ve druhém kole svého soupeře ukončil bodlem do břicha a stal se druhým finalistou.

Ve finále Oktagon Last Man Standing se po tvrdých bitvách postavili český bijec Michael Krčmář a Slovák Milan Paleš. Tu na body ovládl slovenský válečník a stal se vítězem Last Man Standing a vyhrál šek v hodnotě 10 000 euro!


PYRAMIDA – REZERVNÍ FIGHTS

Lehká váha
Andrej Šimkulič vs Jan Pajtaš
28:28 – 29:28 – 28:29 / Extra Round +1
– Český fighter Pajtaš začal zápas aktivněji a vyrovnaný zápas přelil na svou stranu ve třetím kole, kde dostal Slováka Šimkuliče do počítání. Nicméně rozhodčí zápas viděli jako remízový a tak zápas pokračoval extra roundem, ve kterém se naopak podařilo Šimkuličovi skvěle kolenem trefit svého soupeře a dostat jej do počítání a díky tomu vyhrál celý zápas.

Lehká váha
Ladislav Krištůfek vs Štefan Mészáros
30:27 – 30:27 – 29:27
– Oba fighteři se do zápasu pustili hodně zostra, byla k vidění parádní bitva. Ve druhém kole český fighter a mistr České republiky Krištůfek skvěle trefil Slováka, ten byl velmi otřesený a celé kolo dostával velkou nálož a byl dvakrát v počítání. “Meso” ale největší tlak ustál a ve třetím kole se skvěle vrátil a kolo si připsal pro sebe.

PYRAMIDA – LEHKÁ VÁHA – ČVRTFINÁLE
Čtvrtfinále 1
Václav Sivák vs Bailey Sugden
30:27 – 29:27 a 28:28
– Neskutečně parádní a tvrdá bitva v podání jednadvacetileté české hvězdy Václava Siváka a britského” Bulldoga” Baileye Sugdena. Sivák ale odešel ze zápasu s mírně otevřenou ránou na levým okem, což může ovlivnit semifinálový duel. Po bodovém vítězství Sivák vyzval k zápasu slovenskou hvězdu Samuela “Piráta” Krištofiče. Následně se ukázalo, že jeho obočí muselo být zašité třemi stehy a téměř se nemohl postavit na pravou nohu a do semifinále se tak bohužel nepodívá.

Čtvrtfinále 2
Michael Krčmář
vs Vladimír Lengál

30:28 – 30:27 – 30:27
– Krčmář vstoupil do zápasu mnohem aktivněji a Lengála jasně přetlačil. Ve druhém kole pokračoval Krčmář ve strategicky chytrém boji a Lengál nemohl najít na svého soupeře ten správný recept. Lengál začal tlačit až na konci třetího kola a to už bylo příliš pozdě a Krčmář oprávněně postupuje do semifinále.

Čtvrtfinále 3
Milan Paleš vs Carsten Ringler
3. kolo KO (Vzdání soupeře)
– Třetí čtvrtfinále začalo pozvolna a viděli jsme hodně klinčů. Ve druhém kole slovenský fighter značně přitlačil a Němce dostal na konci kola po skvělé kombinaci úderů a kolena do po počítání. Třetí kolo bylo zcela v režii Paleše a a dvě minuty před koncem kola vhodil německý tým do klece ručník.

Marc Dass Rey vs Marco Novák
30:28 – 30:28 – 30:29
– Zápas začal velmi pozvolna a oba soupeři se spíše poznávali. Ve druhém kole slovenský mistr Evropy trošku začal ztrácet, nicméně tempo bylo velmi pomalé. Třetí kolo byl v podání španělského válečníka lepší a jednoznačně jej vyhrál. Rozhodčí jako vítěze správně vybrala Dass Reye. Bohužel Španěl si stejně jako Sivák odnesl ze zápasu zranění a do semifinálového duelu nezasáhne.

SUPER FIGHTS – Part 1

Střední váha
Teo Mikelič vs Andreas Čehovský
30:28 – 30:28 – 29:29
– Zápas začal o trochu lépe chorvatský fighter, který ukázal koncentrovanější výkon. Ve druhém dějství se oba borci pustili do několika nebezpečných přestřelek a kolo bylo vyrovnané. Ve třetím kole přišlápl Mikelič plyn a jasně dominoval a domácí bijec bohužel na Chorvata nestačil a Mikelič zaslouženě vítězil na body.

Slámová váha
Klára Strnadová vs Viktorie Bulínová
3:0
– Jediný ženský duel galavečera nabídl velmi vyrovnanou bitvu mezi Klárou Strnadovou z Atom Gym Plzeň a Viktorií Bulínovou z Valetudo RK Znojmo. Rozhodčí tak neměli při bodování jednoduchou práci a nakonec se rozhodli pro Kláru Strnadovou.

Těžká váha
Melvin Mané vs Patrik Križan
2. kolo KO
– Čtyřiadvacetiletý český fighter Melvin Mané a o dva roky mladší Slovák Patrik Križan předvedli v prvním kole poměrně atraktivní bitvu. V druhém kole domácí bijec přitvrdil a svého soupeře tvrdě vypnul svým pověstným granátem.

PYRAMIDA – LEHKÁ VÁHA – SEMIFINÁLE


Semifinále 1

Michael Krčmář vs Ladislav Krištůfek
30:28 – 30:28 – 30:27
– První semifinálový duel nabídl opatrné první kolo. Ve druhém už oba borci mírně přitvrdili a kolo bylo vyrovnané. Na konci kola však favorizovaný Krčmář pustil tvrdé koleno a Krištůfek byl v problémech. Ve třetím kole  oba fighteři předvedli několik krásných výměn a jednou byl v problémech Krčmář a jednou Krištůfek. Výborný zápas nakonec na body vyhrál Michael Krčmář.

Semifinále 2
Milan Paleš vs Andrej Šimkulič
– 2. kolo TKO
– Po první poznávací minutě začal favorit Paleš tlačit a první kolo šlo za ním. Šimkulič se snažil využít své výškové převahy a především svých dlouhých paží, ale Paleš si vše koncentrovaně hlídal. Ve druhém kole Paleš svého soupeře ukončil “puškou” do výdechu a stal se druhým finalistou Pyramidy.

SUPER FIGHTS  – Part 2

Střední váha
Sebastián Fapšo vs Matěj Kozubovský
29:25 – 28:26 – 27:26
– Zápas začal hodně pomalu a první údery přišli téměř po minutě zápasu, ale další dvě minuty prvního kola byl ve vysokém tempu a slovenský fighter dokázal dostat Kozubovskýho dvakrát do počítání a ten jen tak tak ustál do konce. Ve druhém kole se karty otočili a v počítání se ocitl Fapšo. Do třetího dějství oba vlétli po hlavě a viděli neskutečně tvrdou bitvu a Kozubovský byl ve třetím počítání. Zápas zaslouženě na body vyhrál Fapšo.

Těžká váha
Strahinja Mitrič vs Tomáš Hron
28:28 – 28:28 – 29:28 / Extra Round +1
– Srbský fighter přivítal českou legendu tvrdým knockdownem a Hron měl v prvním kole velké problému s o třináct let mladším soupeřem. Ve druhém kole se síly vyrovnaly a oba borci předváděli světovou top třídu. Třetí kolo bylo ještě ve větším tempu a je až neskutečné, co oba borci předváděli od výkonu až po odolnost. Rozhodčí viděli zápas jako remízový a o zápase rozhodlo extra kolo, které ovládl srbský fighter.

Střední váha
Vladimír Moravčík vs Igor Daniš
1. kolo KO
– Do hlavního super fightu večera se postavili slovenští bijci Vlado “Dracula” Moravčík a Igor “Ing War” Daniš. Dlouho očekávaný duel skončil půl minuty před koncem prvního kolo, když Moravčík vypustil tvrdou levačku na spodek a Daniš už se nedokázal postavit na nohy.

PYRAMIDA – LEHKÁ VÁHA
Finále
Michael Krčmář vs Milan Páleš
30:27 – 29:28 – 29:27
– Ve finále pyramidy se proti sobě postavila česko-slovenská dvojice Michael “Majsan” Krčmář a Milan “Minči” Páleš. První kolo začalo zostra a bylo velmi vyrovnaný. Tři vteřiny před koncem kola nechtěně Krčmář soupeře dloubl do oka a zápas byl na 3 minuty přerušen. Naštěstí slovenský fighter mohl pokračovat a zápas nemusel skončit diskvalifikací. Druhé kolo opět vyrovnané a ve třetím kole se do sebe pustili na plno Paleš dokázal dostat českého fightera do počítání. Zápas došel až do bodového rozuzlení, které ovládl Milan Paleš!


Již dříve oznámený Oktagon 22, který nás čeká už příští měsíc nabídne obhajobu titulu Karlose “Terminatora” Vémoly, kterého vyzve Milan Ďatelinka.

Na galavečeru byl představen také Oktagon s pořadovým číslem 23, který nabídne titulovou bitvu ve velterové váze Kozma vs Appolo a také návrat Václava Mikuláška! Na tyto a další bitvy se můžeme těšit 1. května.