Král těžké váhy bude hájit svůj trůn. Joshua se utká v sobotním duelu s Ruizem!

Ze soboty na neděli, respektive v neděli ráno našeho času, nás čeká velmi očekávaný souboj, ve kterém změří síly aktuální šampion organizací WBA, WBO, IBF a IBO, Anthony „AJ“ Joshua (22-0-0, 21 KO), s vyzývatelem Andym „Destroyer“ Ruizem Jr. (32-1-0, 21 KO).

Šampion je nesporným favoritem v tomto souboji. O půl hlavy menšího Ruize zřejmě převyšuje ve všech aspektech boje, ovšem nebylo by moudré podcenit devětadvacetiletého Američana, který má kořeny v Mexiku. Rodák z Kalifornie má totiž hodně rychlé ruce a má v nich i celkem solidní sílu. Na soupeře dokáže vyvinout soustavný tlak, zkracovat vzdálenost a vyslat několika úderové kombinace, jenž dokáží soupeře zaskočit. Stejně starý šampion je spíš prototypem moderního boxera. Dokáže držet distanc, rozebírat soupeře a když cítí krev, tak jde chladnokrevně po knockoutu.

„Mojí dominancí je síla. Do ringu půjdu ukázat to, co opravdu umím.“ – Prohlásil na konto duelu šampion z Watfordu. „Deontayovi přeji jen to nejlepší, ale já jsem opravdový fanoušek sportu. Chci ty největší výzvy, které jsou možné. Přestaň okrádat fanoušky o dobrý boj. Jsi více než vítán u mě doma, tak pojďme jednat.“ – Vyslal vzkaz svému největšímu rivalovi Joshua. To Ruiz se soustředí čistě jen na souboj a nenechá se rozptylovat ničím a nikým jiným. „Anthony buď pozorný a připravený. Nepodceňuj mě a nepřehlížej mě. Vím, že jsem jen malý a tlustý kluk, ale jsem rychlý, jako blesk. Pro vyšší borce je těžší bojovat s menším, ale to lidé nechápou. Moje rychlost rukou bude ten aspekt, který mi pomůže vyhrát tento souboj.“ – Myslí si vyzývatel. Dokáže Ruiz sesadit Joshuu z trůnu, nebo šampion ukáže světu ničivý knockout?

Odkaz na souboj mezi Anthonym Joshuou a Andym Ruizem Jr. – http://livetv.sx/enx/eventinfo/811233_anthony_joshua_andy_ruiz/