Král super lehké váhy má před sebou první velkou obhajobu!

Josh Taylor je nesporný šampión super lehké váhy a nyní jej čeká první obhajoba všech čtyř pásů. Do cesty se mu v prosinci postaví krajan Jack Catterall!

18.12.2021 – The SSE Hydro, Glasgow, VB
Super lehká váha
Josh Taylor vs Jack Catterall

Neporažená britská a světová jednička „The Tartan Tornado“ Josh TAYLOR (18-0-0, 13 KO) a neporažená britská dvojka a světová devítka „El Gato“ Jack CATTERALL (26-0-0, 13 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o tituly WBA super, WBO, WBC a IBF!

Třicetiletý úřadující šampión získal pás IBF v květnu 2019, když jasně vybodoval Ivana Baranchyka. Téhož roku se utkal ještě s americkým bijcem Regisem Prograisem, kterého ve vyrovnané bitvě přetlačil na body a získal také pás WBA super.

Loni v záři oba pásy obhájil, když v prvním kole knockoutoval Apinuna Khongsonga z Thajska. Letos v květnu se tak postavil ke sjednocující bitvě s šampiónem organizací WBO a WBC, Američanem Jose Carlosem Ramirezem. Očekávána a velmi vyrovnaná bitva nakonec skončila těsným vítězstvím pro Taylora na body 3x 114:112. V zápase rozhodli dvě počítání amerického boxera v šestém a sedmém kole.

Nyní tak nesporného šampióna čeká první obhajoba všech čtyř titulu a do cesty se mu postaví osmadvacetiletý krajan Jack Catterall. Ten měl v minulosti v držení Evropské a Interkontinentální pásy a nyní ho čeká první souboj o světový titul. Catterall není ani zdaleka tak zkušený boxer jako úřadující šampión a očekává se výhra před limitem v podání Taylora.