Krádež? Ani omylem! Povetkin s Hunterem ukázali srdce a zřejmě bude odveta!

Alexander „Ruský Vítěz“ Povetkin (35-2-1, 24 KO) urval v souboji s Michaelem „The Bounty“ Hunterem (18-1-1, 12 KO) zaslouženou remízu a následně oba ještě v ringu souhlasili s odvetou.

Nebyl to příliš hezký souboj pro diváky v saúdskoarabském Rijádu a u televizních obrazovek, ale jak čtyřicetiletý ruský veterán Alexander Povetkin, tak o devět let mladší Američan Michael Hunter, ukázali obrovské srdce a také neskutečný respekt vůči sobě. Aktuální americká trojka těžké váhy v začátku duelu několikrát nehezky zaskočila svého staršího soupeře, ale souboj se od třetího dějství absolutně vyrovnal. Naopak v pátém kole to byl právě Povetkin, který Hunterem otřásl a toho zachránili při pádu provazy, o které se zhoupl zpět na nohy. Od druhé poloviny bylo vidět, že toho mají oba borci plné zuby, ale to se s ohledem na podnebí v hlavním městě Saúdské Arábie dalo čekat.

Mladší Američan byl opticky aktivnějším borcem. Hodně se snažil rozbíjet ruského válečníka přes spodky, ale ten zkrátka neustoupil ani o centimetr a tvrdými údery vracel bolest svému soupeři. Tohle byla absolutní válka odhodlání. Ve dvanáctém dějství Saša ukázal velkou zkušenost a s vypětím všech sil pro sebe urval poslední kolo, jenž následně rozhodlo o remíze. Kontroverzní? Podle nás nikoliv. Ruský bodový sudí viděl svého krajana zvítězit v poměru 115-113. Američan zase podpořil svého krajana výsledkem 115-113. Ital pak nabodoval duel shodně v poměru 114-114 a k tomuto výsledku se připojuje i redakce Proboxing. Oba chasníci si pak ještě v ringu projevili maximální respekt a souhlasili s odvetou, která bude jistě zajímavá a rozhodně zasloužená.