Kownacki v záloze, kdyby nevyšla odveta Fury – Wilder? WBA chce, aby bojoval s Charrem!

Rozhodně zajímavé měsíce má před aktuální světová jedenáctka těžké váhy Adam „Babyface“ Kownacki (20-0-0, 15 KO). Polský chasník má před sebou několik slušných nabídek a je jen otázkou, kterou nakonec vybere.

Již dlouho se spekuluje o tom, kdy se aktuální polská jednička těžké váhy vrátí zpět do ringu. Původně se mluvilo o konci ledna, nyní je ve hře spíše konec února. Důvod? Americká stáj Premier Boxing Champions si Kownackim kryje záda, kdyby náhodou Tyson „Gypsy King“ Fury (29-0-1, 20 KO) nenastoupil do odvety s Deontayem „The Bronze Bomber“ Wilderem (42-0-1, 41 KO). Třicetiletý Polák tedy bude čekat v záloze na svoji velkou titulovou šanci.

Jenže jsou zde i další titulové možnosti. Jedna z nich je pouze čistě teoretická, ale kdyby vyhrál odvetu mezi Andym „Destroyer“ Ruizem Jr. (33-1-0, 22 KO) a Anthonym „AJ“ Joshuou (22-1-0, 21 KO) prvně jmenovaný, pak by nejspíše uvolnil titul IBF a o ten by si to měl právě Kownacki rozdat s bulharským veteránem a povinným vyzývatelem Kubratem „The Cobra“ Pulevem (28-1-0, 14 KO). Možností by pak byl termín 22.2.2020 a předzápas před duelem Fury – Wilder.

Poslední možnost se polskému chasníkovi objevila nedávno. Organizace WBA totiž stále hledá soupeře pro regulérního šampiona Manuela „Diamond Boy“ Charra (31-4-0, 17 KO), který již dva roky nestál v ringu. Původně se měl rodák z Libanonu utkat s Trevorem Bryanem (20-0-0, 14 KO) avšak na dohodu nikdy nedošlo a třicetiletý Američan už se také neukázal v ringu přes rok. Možností by tedy byl jistě čtvrtý muž žebříčku WBA a tím není nikdo jiný, než rodák z Lomzy. Uvidíme tedy kam nakonec povedou kroky neporaženého chasníka, který je očividně pouhý krok od titulové šance.