Kownacki ukončil Washingtona ve druhém kole!

Na gala PBC, pod taktovkou mocného Ala Haymona, které se konalo v americkém Brooklynu, se blýskl polský bijec Adam Kownacki (19-0-0, 15 KO). Svého soupeře a bývalého vyzývatele šampiona WBC Deontaye Wildera, Geralda Washingtona (19-3-1, 12 KO), ukončil ve druhém kole.

Nevypadá zrovna jako atlet, přesto se polský bijec s přezdívkou „Baby Face“ stálé brodí vodami těžké váhy bez zaváhání. I překážku jménem Gerald Washington zvládl na jedničku, když bývalého mariňáka a hráče amerického fotbalu dokázal ukončit rychleji, než šampion WBC Deontay Wilder. Ten Washingtona ukončil v dějství číslo pět. Kownacki ukázal od začátku zápasu, že se tak dlouho zdržovat v ringu nechce a svého soka nešetřil. Na konci prvního dějství několikrát tvrdě Američana zasáhl, ten však dokázal odolat.

V druhém kole ovšem dostal americký „El Galo Negro“ dost špatný nápad, kdy se rozhodl jít s Kownackim do přestřelky. Toho rodák z Lomzy hned využil a poprvé hodně tvrdě otřásl s americkým bijcem. Ten se sice ještě stihl opřít o provazy, ale zadní rovná již své dílo dokonala. Washington se ještě stihl postavit na nohy, ale evidentně toho měl dost. Rozhodčí Harevy Dock ještě nechal pokračovat v boji, ale po dvou čistých úderech, raději souboj ukončil. Kownacki po souboji prohlásil, že další kroky musí probrat s manažery a promotéry, ale určitě chce šanci na titul, kterou si bez pochyby zaslouží.