Kownacki respektuje Heleniuse. Finský obr se chystá překvapit polské fanoušky v Barclays Center!

Již 7.3.2020 se na galavečeru v newyorské Barclays Center střetne aktuální světová jedenáctka těžké váhy Adam „Babyface“ Kownacki (20-0-0, 15 KO) se světovou čtyřiatřicítkou Robertem „The Nordic Nightmare“ Heleniusem (29-3-0, 18 KO).

Třicetiletý polský chasník má doslova smůlu. Prohra Deontaye Wildera s Tysonem Furym jej připravila o možný titulový souboj v rámci federace WBC. Nabitý kalendář má však i aktuální král těžké váhy a šampion WBA, WBO, IBF a IBO Anthony Joshua. Ten potřebuje vybavit povinného vyzývatele skrze IBF Kubrata Puleva a následně musí do povinné obhajoby pásu WBO, kde bude pravděpodobně čekat fenomenální Ukrajinec Oleksandr Usyk. Kownacki si však nejprve musí poradit s finským obrem Robertem Heleniusem a až posléze může pokukovat po nějakém tom titulovém souboji, třeba alespoň o regulérní titul WBA, který má v držení stále přes dva roky neaktivní německý válečník se syrskými kořeny Manuel Charr.

„Helenius je úplně jiný soupeř, než jakým byl Arreola. Je mnohem vyšší, což je pro mě velká výzva. S Chrisem jsem se snadno dostal do boje na kratší vzdálenost, ale s Heleniusem budu muset pracovat lépe z obrany a zkracovat hodně vzdálenost. Je to hodně zkušený borec. Vždyť bojoval s Dereckem Chisorou a Dillianem Whytem, což jsou hodně kvalitní borci. Také byl mistrem Evropy. Rozhodně tohoto chlápka nehodlám podcenit.“ – Prozradil aktuálně nejlepší polský boxer těžké váhy, jenž se poctivě připravoval se svým obrovitým krajanem Mariuszem Wachem.

I dva metry vysoký Seveřan má za sebou hodně kvalitní přípravu, kterou odstartoval doma ve Finsku, aby se následně přesunul do kempu Deontaye Wildera v Alabamě, kde měl možnost trénovat po boku bývalého šampiona WBC, ale i s Nathanem Gormanem, či neporaženým Kubáncem Robertem Alfonsem. Ten se ostatně na galavečeru v Barclays Center objeví také v bitvě s portorickým chasníkem Carlosem Negronem. „Adam je kvalitní bojovník se silným úderem, ale jeho technika není příliš dobrá. To by měla být moje výhoda a pokusím se jej vybodovat. Pro fanoušky to bude skvělá podívaná, protože půjde o dva různé styly.“ – Láká na bitvu Helenius, jenž nemá problém s tím, že hala Barclays Center bude vyloženě narvaná polskými fanoušky. „Je mi to jedno. Nezáleží na tom, kde se souboj odehrává. Musím se jen držet svého plánu boje a všechno půjde jak má. Nějaké výkřiky fanoušků mě nedonutí boxovat jinak. Bude to moje technika, která mi zaručí vítězství.“ – Věří nejúspěšnější finský boxer v historii.