Kownacki je před soubojem s Washingotnem ve skvělé formě!

Oba těžkotonážnící se střetnou o tomto víkendu v americké Barclays Centre a budou dělat předskokany titulové řežbě mezi vracejícím se Keithem Thurmanem a Josesitem Lopezem. Kownacki navíc slibuje parádní formu.

Spousta expertů a analytiků nečekala, že by se Adam Kownacki (18-0-0, 14 KO) vůbec mohl přiblížit světové extratřídě. Neatleticky vypadající milovník vodky, ale dokazuje, že je velkým válečníkem a dokáže překvapit. V roce 2017 si expresně poradil s krajanem Arturem Szpilkou, aby v roce 2018 ukončil Iaga Kiladzeho a přeboxoval bývalého šampiona IBF, Charlese Martina. Nyní před ním stojí skoro dvoumetrová překážka se jménem Gerald Washington (19-2-1, 12 KO). Bijci přezdívanému „El Galo Negro“ se v posledních dvou letech příliš nedaří. V roce 2017 nestačil na šampiona WBC, Deontaye Wildera a následně jej doslova uhnal a uštval další Američan, Jarrell Miller.

Rodák ze San José se sice loni vrátil na vítěznou vlnu, ovšem s neznámým Johnem Wesleyem Nofirem se trápil všechna vypsaná kola. „ Je to pro mě velká výzva. Washington je obrovský chlap a velký sportovec, který hrával americký fotbal, ale je to překážka na cestě za titulem, takže ho musím zdolat. Zapracoval jsem hodně na obraně. Měl jsem skvělé sparingpartnery Mika Coffie, Nkosiho Solomona a samozřejmě Jarrella Millera. Musím říct, že jsem opravdu ve skvělé formě.“ – hlásí před duelem rodák z polské Lomzy. Pokud o víkendu zvládne zdolat Washingtona, tak se nejspíše katapultuje do světové desítky těžké váhy.