Kownacki: Chci se stát prvním polským světovým šampiónem!

Polský boxer Adam Kownacki má před sebou odvetu s Robertem Heleniusem a věří, že se z chyb, které udělal v prvním zápase ponaučil a chce se stát světovým šampiónem!

9.10.2021 – T-Mobile Arena, Las Vegas, USA
Těžká váha
Robert Helenius vs Adam Kownacki 2

Finská jednička a světová třiadvacítka “The Nordic Nightmare” Robert HELENIUS (30-3-0, 19 KO) a Polská jednička a světová čtyřiadvacítka “Baby Face” Adam KOWNACKI (20-1-0, 15 KO) se utkají ve dvanáctikolové odvetě o zlatý titul WBA!

„Musím vyhrát a pak uvidíme jak budou probíhat další zápasy. Chci se dostat zpět do žebříčku mezi vyzývatele světových šampiónů a získat tituly. Teď jsem ale prohrál a musím tuto chybu napravit. Chci se stát prvním polským světovým šampiónem“. říká Kownacki

A dodává „Můj první duel s Heleniusem jsem viděl už mnohokrát a jsem naštvaný sám na sebe. Chtěl jsem zápas ukončit moc rychle a brzy. Byl jsem zbrklý a chtěl jsem fanouškům udělat radost výhrou před limitem. Ježe Helenius je zkušený veterán a mojí chybu potrestal. Zkazil jsem to a dostal jsem lekci, která mi pomohla být lepším boxerem“. Zakončil polský boxer žijící v USA.

První vzájemný duel mezi Heleniusem a Kownackim se konal loni 7. března v Brooklynském Barclays Center a ostře sledovaný duel skončil velmi překvapivou výhrou finského boxera. Robert Helenius ukončil polského bijce ve čtvrtém kole a byla z toho poměrně velká senzace. Kownacki byl velkým favoritem a vyhaslí Helenius měl minimální šance na úspěch.