Kovalev vypadá oproti Alvarezovi obrovský. Neukousl si Mexičan příliš velké sousto?

Saul „Canelo“ Alvarez (52-1-2, 35 KO) a Sergey „Krusher“ Kovalev (34-3-1, 29 KO) se včera potkali na závěrečné tiskové konferenci a šestatřicetiletý Rus působil oproti mladšímu Mexičanovi obrovským dojmem.

Aktuální král a šampion WBO polotěžké váhy Sergey Kovalev působil při včerejším střetu tváří v tvář s králem střední váhy Saulem Alvarezem obrovským dojmem. Šestatřicetiletý „Krusher“ má rozhodě výhodu deset centimetrů ve výšce a pět centimetrů v rozpětí paží (tedy alespoň takto to uvádí stránka boxrec.com) a hvězdný „Canelo“ si myslí, že ve finále bude mít jeho protivník i výhodu váhovou. „Myslím si, že mezi mojí zápasovou váhou a jeho váhou bude velký rozdíl. Neplánuji moc přibírat. Aktuálně se cítím dobře s váhou, kterou mám a hodlám jít do ringu silný, rychlý a připravený na cokoliv. Vyšší váha mi nepřidá na síle.“ – Prozradil Alvarez.

Ruský šampion je zkušený, ostřílený borec, pro kterého je polotěžká váha domovem od prvního zápasu. Přesto je favoritem menší Mexičan. „Nezáleží mi na tom, co budou lidé říkat. Někteří řeknou, že jsem porazil malého chlapce, ale tak to není. Bude ve stejné váze, jako jsem já, takže jaký je mezi námi rozdíl? Já jsem vyšší a on je zase svalnatější a silnější. Navíc já musí hubnout do své váhy, takže ztrácím mnoho energie. To například on nemusí a pokud se souboj protáhne do závěrečných kol, tak na tom může být Canelo právě díky tomuto fyzicky lépe.“ – Rozpovídal se o výhodách a nevýhodách Kovalev. Sázkovým favoritem je bez pochyby devětadvacetiletý král střední váhy. Pokud se rozhodne svůj vklad vložit na vítězství ruského šampiona WBO, pak při jeho případném vítězství si odnesete až čtyřikrát tolik.