Kovalev vs Meng v Los Angeles!

Bývalý světový šampión polotěžké váhy Sergey Kovalev se měl vrátit mezi šestnáct provazů 12. března s čínskou neporaženou jedničkou Fanlongem Mengen. Duel se však odložil a a nové datum je 14. května v Los Angeles!

Osmatřicetiletý bývalý ruský šampión „Krusher“ Sergey Kovalev (34-4-1, 29 KO) měl loni v lednu bojovat o Interkontinentální titul organizace WBO v polotěžké váze s neporaženou uzbeckou jedničkou Bektemirem Melikuzievem (8-1-0, 6 KO).

Jenže ruský boxer neprošel antidopingovou kontrolou na syntetický testosteron. To následně potvrdil také druhý vzorek a zápas byl zrušen. Kovalev přišel o nemalé peníze, neboť měl zaručený výdělek 2,5 miliónů dolarů, tedy více jak 53 milionů kč.

Kovalev následně prošel šesti náhodnými antidopingovými testy VADA a vždy byl negativní a v květnu tak dostal zelenou k návratu mezi šestnáct provazů. Nyní se bývalý trojnásobný šampión do ringu konečný vrací, ale bude to mít hodně těžké.

Sergey Kovalev

Jeho soupeřem bude neporažená čínská jednička, třiatřicetiletý „Cold Blood“ Fanlong Meng (17-0-0, 10 KO), kterému aktuálně patří sedmnáctá pozice ve světovém žebříčku. Meng stejně jako Kovalev přechází do křížové váhy a zápas by měl být v mezi váze 83,9 kilogramů.

Fanlong Meng

Zápas se měl původně konat v polovině března, poté promotéři oznámili, že se duel odloží minimálně na duben. Nakonec byl ohlášený finální termín a to sobota 14. května.