Kovalev se vítězně vrátil a mladšího Puleva vybodoval!

Sergey Kovalev vs Tervel PulevSergey Kovalev se po dlouhé pauze zapříčiněné odhaleným dopingem vrátil v noci mezi šestnáct provazů v plné síle a při svém debutu v křížové váze vybodoval Bulhara Tervela Puleva!

14.5.2022 – Forum, Inglewood, USA
Křížová váha 
Sergey Kovalev 🇷🇺🆚🇧🇬 Tervel Pulev
Josef Mason 98:92
Ralph McKnight 97:93
Pat Russell 98:92

Devětatřicetiletý bývalý světový šampión polotěžké váhy „Krusher“ Sergey Kovalev (35-4-1, 29 KO) se v noci vrátil po více jak dvouleté pauze do ringu a nebylo jasné co od bývalého šampióna po tak dlouhé pauze a v jeho věku čekat. Ruský bijec však ukázal, že je ve skvělé formě a připraven na další velké duely.

Kovalev celý zápas držel ve svých rukách, boxoval klasicky na odstup a svou přední rukou pomalu a jistě ničil vizáž bulharského soupeře Tervela Puleva (16-1-0, 13 KO). Pulev se snažil jít na Kovaleva silově a snažil se ho dostat do přestřelek, ale Rus se zkušeně držel a nešel do otevřeného boje. Pulev dokonce nechtěně zasáhl Kovaleva tvrdě loktem, ale zápas to nijak neovlivnilo.

Video by FITE.TV

Zápas tak došel po deseti kolech do bodového rozuzlení ve kterém všichni tři sudí správně viděli jako vítěze Sergeye Kovaleva, který tak zvládnul svůj debut v křížové váze a zakotvil na čtvrté pozici světového žebříčku za Mairise Briedise, Ilungu Makabu a Lawrence Okolieho.

Pro Puleva to byla naopak první profesionální porážka po šestnácti vítězných duelech od prosince 2016, kdy debutoval v profesionálním ringu. Bulharskému boxerovi patří aktuálně 66. příčka světového žebříčku Boxrec.