Kovalev přejel Alvareze a vzal si zpět titul WBO!

Ruský „Krusher“ Sergey Kovalev (33-3-1, 28 KO) dnes odčinil svoji prohru s Eleiderem Alvarez (24-1-0, 12 KO). V texaském Friscu nedal Kolumbijci žádnou šanci, s přehledem jej vybodoval a dostal zpět pás WBO v polotěžké váze.

V dubnu bude ruskému „Krusherovi“ již šestatřicet let. Po dvou prohrách s André Wardem přišly problémy v týmu i v osobním životě. Propadl nadměrné konzumaci alkoholu, doma v Rusku zničil svůj úplně nový mercedes a vyhodil svého dlouholetého trenéra Johna Davida Jacksona. Když přišla v minulém roce i porážka od Alvareze a problém s napadením ženy, tak to vypadalo, že je konec slavného ruského knockoutéra. Jenže on se nevzdal. Najal kouče Buddyho McGirta, který je zodpovědný za restart kariéry Artura Gattiho a chtěl okamžitou odvetu. Málo kdo mu věřil, že dokáže Alvareze porazit.

Ovšem Kovalev zřejmě svého nového trenéra poslech do detailu a mohl slavit úspěch. Ruský knockoutér šlápl na plyn a dominantně Alvareze přeboxoval. Ukázal lepší pohyb na nohou, lepší timing a dobré oči. Kolumbijce zasypával kombinacemi, které čítali většinou i pět či šest úderů za sebou a všechny nacházely svůj cíl. To kolumbijskou „bouři“ zřejmě rozhodilo. Alvarez zůstal po celou dobu zápasu spíše pasivním a do útoků se moc nepouštěl. 120-108, 116:112 a 116:112 znělo neúprosné vyhlášení výsledků. Ringový Luis Pabon mohl zvednout ruku nad hlavu ruskému boxerovi, kterého na jaře čeká soud za napadení televizní herečky. Nyní ovšem může slavit svůj navrátivší titul WBO v polotěžké váze.