Kovalev opět vyhrál, Lepikhin poprvé ztratil a Glazkov sporně porazil Cunninghama a rozhodčí tak opět plivli těžký váze do tváře!

Glazkov vs Cunningam - Kovalev vs PascalSergey Kovalev potvrdil svou dominanci, ale Pascal se nedal zadarmo. Glazkov měl opět na své straně bodové rozhodčí a ty udělali ze zápasu frašku.

Bell Centre, Montreal, Quebec – Kanada
Polotěžká váha
Ruská a světová neporažená jednička „Krusher“ Sergey KOVALEV (27-0-1, 24 KO) v noci opět dominoval, když technickým knockoutem porazil Kanadskou dvojku a světovou pětku Jeana PASCALA (29-3-1, 17 KO) a obhájil tak tituly WBA super, WBO a IBF v polotěžké váze!
Tak Ruská jednička má další zářez na pažbě, ovšem Pascal ukázal skvělou bojovnost a Kovalev to musel cítit. Jenže Rus je jak skála s neskutečnou odolností a Pascala v 8. kole skoro umlátil a Luis Pabon zápas správně odmával. Ačkoliv Kanaďan konec zápasu probrečel, tak podle nás si zaslouží pochvalu za předvedený výkon.
A my se ptáme, zkusí Kovalev stoupnou o schod výše do křížové váhy?
Sestřih zápasu Kovalev vs Pascal zde ⇓

Těžká váha
Neporažená Ukrajinská dvojka a světová pětka „The Czar“ Vyacheslav GLAZKOV (20-0-1, 12 KO) sporně vybodoval 115:113 a 2x 116:112 Americkou šestku „USS“ Steva CUNNINGHAMA (28-7-0, 13 KO) a získal tak jeho titul USBA!
Ovšem jaký zápas ve skutečnosti bodoví rozhodčí Sylvain Leblanc, Alex Levin a Pasquale Procopio hodnotili, nám nejde do hlavy a za výsledek bych jim dal doživotní distanc.
To jakým způsobem zápas ohodnotili, nejde snad ani slušně komentovat. Kdyby ten zápas ohodnotili remízou, nic bych neřekl.
V prvních kolech byl lepším Glazkov, který byl aktivnější a svého soupeře zasahoval, ale ne nějak tvrdě a Cunningham vyčkával. Ale od čtvrtého kola to byl zápas v mírné převaze Američana a ke konci zápasu byl dominantnější jasně Steve.
Když byl vyhlášen vítězem zápasu Ukrajinec, tak celá hala začala pískat a na sociálních sítích se spustila ohromná nevole jak fanoušků, tak profesionálních boxerů a novinářů.
Ovšem v případě Glazkova to není poprvé. V únoru 2013 v zápase s Malikem Scottem celý zápas tahal 
za kratší konec a výrok byla remíza a skóre bylo zajímavé  96:94, 95:95 a 92:98. My jsme se přikláněli k 98:92 pro Scotta.
Sestřih zápasu Glazkov vs Cunningham zde ⇓

Polotěžká váha
Jednička z Malawi a světová šestka „Golden Boy“ Isaac CHILEMBA (24-2-2, 10 KO) jasně vybodoval 100:90 a 2x 99:91 do té doby neporaženého Rusa „The professora“ Vasila LEPIKHINA (17-1-0, 9 KO) a získal tak titul Severní Ameriky NABF!
Hodně lidí před duelem favorizovalo devětadvacetiletého Ruského bijce, jenže ten v zápase nepředvedl téměř nic a celých deset kol tak dominoval celkem jasně Chilemba a naprosto zaslouženě tak slaví titul!
Sestřih zápasu Chilemba vs Lepukhin zde ⇓

 Kompletní výsledky galavečera zde!