Kovalev do křížové váhy?

Andre Ward vs Sergey Kovalev 2Ruská jednička a světová trojka polotěžké váhy Sergey Kovalev (30-2-1, 26 KO) prohrál poslední dva zápasy s Andre Wardem (32-0-0, 16 KO) a uvažuje o přechodu do křížové váhy!

Kovalev měl až do 19. listopadu loňského roku v držení tituly WBA super, WBO a IBF v polotěžké váze. V ten den vyzval světovou jedničku super střední váhy Andre Warda. Zápas, ve kterém měl navrch ruský bijec však skončil velmi spornou výhrou Andre Warda na body 3x 114:113 a Kovalev tak přišel o všechny své tituly.

Andre Ward vs Sergey Kovalev 2

Smlouva však obsahovala klauzuli o odvetě a ta se konala 17. června opět v Las Vegas. Druhý zápas měl však naprosto odlišný průběh a Ward byl o poznání lepší než v prvním zápase. Kovalev naopak odcházel fyzicky a údery pod pás, které inkasoval mu zrovna také nepomohli. V osmém kole jej dobře Ward trefil na úroveň pasu a rozhodčí Tony Weeks zápas možná až necitlivě ukončil.

Andre Ward vs Sergey Kovalev 2

„Chtěl bych se vrátit do ringu ke konci letošního roku a nejspíše v křížové váze. Mé tělo je velmi unavené, když musím shazovat na 79 kilogramu a v posledním zápase ta únava byla vidět. Mám svou váhu 86-87 kilo, tak bude asi lepší zkusit vyšší váhovku. Nyní hledám nového trenéra, který by mě dokázal opět postavit na nohy a posunout dál. Ty dvě poslední prohry pro mě nebyli snadné a já se chci stát opět mistrem světa“. řekl Kovalev

Andre Ward vs Sergey Kovalev 2

Podle prvních informací to vypadá, že Kovalev dokonce jedná s trenérem Andre Warda a to s Virgilem Hunterem. Pokud by se na spolupráci opravdu domluvili, bylo by to velmi zajímavé sledovat, jak by dokázal Hunter obě hvězdy současně připravovat na zápasy.