Kostecki zemřel ve vězení!

Dawid KosteckiBývalý profesionální polský boxer Dawid „Gypsy“ Kostecki spáchal sebevraždu ve vězení, do kterého se dostal jako spoluúčastník organizované skupiny!

Kostecki byl v profesionálním ringu od roku 2001 až do roku 2014, stihl odboxovat 41 zápasů a pouze dva prohrál. Za svou kariéru držel tituly organizací WBC, WBA, WBF a IBC.

Když 21. dubna 2012 vybodoval Gruzínce Sandro Siproshviliho, tak se měl o dva měsíce později utkat s legendárním Royem Jonesem jr, jenže deset dní před zápasem byl “Gypsy” zatčen policií a dostal 2,5 roku na tvrdo pro spoluvlastnictví zločinecké skupiny, která čerpala zisk z vedení eskortní agentury.

Poté, když opustil v roce 2014 vězení se vrátil do ringu, utkal se s krajanem Andrzejem Soldrou, kterému ovšem podlehl na body a už se do ringu nevrátil.

Dawid Kostecki

V červnu 2016 byl zatčen v Lublinu a v říjnu téhož roku dostal více jak pět let na tvrdo za vedení organizované skupiny. Kostecki byl v nelegální skupině, který legalizovala nejméně 15 vozů ukradených v Německu a Belgii (hlavně BMW) a 8 podvodně vypůjčených (Mercedes) v hodnotě 3.000.000 EUR.
Policie dokázala dostat zpět 12 vozů, které byly vráceny do německých a belgických pojišťoven. Policie tehdy zatkla celkem 18 lidí, kteří byli součástí organizované zločinecké skupiny.

Dawid Kostecki spáchal v pátek 2.8.2019 ráno sebevraždu v cele ve vazebním věznici Varšava-Białołka. Vysel na smyčce z prostěradla v posteli. Vězeňské službě se ho podařilo oživit, než dorazila sanitka. Po převozu do nemocnice však zemřel.