Konečný se vyjádřil k nově vzniklé organizaci ČPB.

Ladislav Kutil a Luboš Šuda založili novou profesionální organizaci „Čeští boxerští profesionálové“ neboli ČPB, kterou bude zaštiťovat organizace IBF. Nyní se prostřednictvím sociálních sítí k nově vzniklé organizaci vyjádřil Lukáš Konečný, který jako generální sekretář vede ČUBP!

Celý přepis z vyjádření Lukáše Konečného:
Včera jsem zhlédl na stanici Sport 5 pořad s názvem KO magazín. Předmětem diskuze byl vznik nové organizace ČPB, která by se měla starat o profesionální box v ČR. Pořad v obsazení moderátora Matouše Rajmonta a diskutujících Michala Frabšy a bývalých boxerů Ladislava Kutila a Luboše Šudy. Je samozřejmé, že jako zástupce (generální sekretář) České unie boxerů profesionálů se k obsahu diskuze musím vyjádřit. To vše činím jen po shlédnutí či přečtení různých mediálních výstupů. Velmi mě mrzí, že nikdo o těchto záměrech neinformoval ani nekontaktoval kteréhokoliv člena ČUBP, stejně tak ČUBP neví o problémech či nespokojenosti ve vztahu k fungování unie.

V první řadě bych rád zmínil, že cokoliv, co bude ku prospěchu, rozvoji či konkurenceschopnosti našeho boxu hodlá ČUBP podpořit! Všechny naše kroky jsou vedeny tímto směrem, nebo se o to alespoň s dalšími zástupci ČUBP snažíme. Bohužel se obáváme, že vznik jiné organizace je přesně krok opačným směrem. Box u nás se tím rozštěpí, sportovci se nebudou orientovat a bohužel přesně v tomto duchu byla vedena i diskuze ve zmíněném pořadu. Aktéři diskuze si to pravděpodobně ani neuvědomují, ale pletli tzv. jablka s hruškami. Úlohou asociace je pouze zaštítit konání boxerských akcí v ČR a spolupráci s jinými organizacemi napříč Evropou i světem, dále na akci vyšle rozhodčí, supervisora, boxerům vydá licence a zajistí zápis do statistik profesionálního boxu. Promoterská, manažerská, nebo práce agenta nesouvisí s ČUBP!

Myslím si tedy, že v pořadu byla záměrně smíchána moje činnost promotéra, manažera, trenéra a oproti tomu zástupce ČUBP. To jsou funkce, které spolu nesouvisí!

Z mého pohledu by tedy naprosto stačilo, kdyby se zmiňovaná ČPB formovala do promotérsko-manažerské společnosti. ČUBP by nad ní nemělo žádnou moc, pouze by vysílala na její akce zástupce (supervisora a rozhodčí), tak jako na jakékoliv jiné boxerské akce v ČR a to vždy po dohodě s organizátorem. Poté by ČPB mohla fungovat a vystupovat na mezinárodní úrovni. Bohužel pokud vznikne (asi již vznikla) nová asociace, tak nemá mezinárodní zastřešení a budou velké problémy s licencemi, starty jejich boxerů na mezinárodních akcích atd. Její zastřešení pod IBF je sice samozřejmě úspěšné, ale je možné pouze pro zápasy o tituly IBF, nic jiného.

Nechci se vyjadřovat ke kritice mé osoby (jistě v mnoha věcech i oprávněné), ale jsem otevřen diskuzi, kde bych mohl argumentovat ihned a myslím si, že bych snad všechna negativní tvrzení řečená v pořadu dokázal vyvrátit. Pokud někdo podobnou diskuzi chce uskutečnit jsem jí otevřen. Stejně tak se nebráním účasti kohokoliv na schůzi výkonného výboru České unie boxerů profesionálů, která se uskuteční v Ústí nad Labem na přelomu září a října. Kdokoliv může kontaktovat mě, či jiné zástupce unie s nápady, kritikou, zapojením se do fungování ČUBP, které je pouze čestné a není finančně ohodnoceno. Na výkonném výboru bude mimo jiné voleno vedení ČUBP.

Bohužel ČUBP musí předem jakkoliv vyloučit spolupráci či spolupořádání akcí s ČPB. Toto není možné s ohledem na nadřazené organizace. Přirovnal bych to například ke vztahu FAČR a UEFA. Fotbal je prostě jen jeden a stejně tak je to i u amatérského a profesionálního boxu. Nepleťte si prosím s boxerskými asociacemi (WBA, WBO, WBC, IBF atd.) těch je více a jsou na sobě nezávislé.

Lukáš Konečný, generální sekretář ČUBP

PS: pokud má někdo problém s kontaktováním mé osoby přikládám i kontakty na další členy z unie
předseda Miloš Veselý, milosvesely13@gmail.com, 776676766
generální sekretář Lukáš Konečný, info@profiboxing.cz, 724394398
člen Radek Linka, linkaradek@seznam.cz, 775870816
člen Ondřej Holubek, holubekondrej@gmail.com, 608850279