Komise zamítla vydat Millerovi licenci. Souboj s Joshuou se ruší!

Sportovní komise státu New York odmítla vydat boxerskou licenci Jarrellu Millerovi (23-0-1, 21 KO) kvůli pozitivnímu testu na doping. Souboj s šampionem WBA, WBO, IBF a IBO, Anthonym Joshou (22-0-0, 21 KO), se tedy ruší.

Včera přilétla zpráva, že americký chasník, Jarrell „Big Baby“ Miller, měl pozitivní nález na látku Endurobol, tudíž neprošel namátkovou dopingovou kontrolou ze dne 20.3.2019. Nyní k dalšímu opatření přistoupila i sportovní komise státu New York (NYSAC), která odmítla vydat rodákovi z Brooklynu boxerskou licenci a tím pádem nepovolila souboj s Anthonym Joshuou, jenž je datovaný na 1.6.2019. Třicetiletý Američan sice zažádal o přezkoumání vzorku B, ale v tento okamžik existuje velice malá pravděpodobnost, že by tento test měl jiný výsledek.

V souvislosti s těmito informacemi, začal Eddie Hearn hledat náhradního soupeře pro krále těžké váhy, což nebude úplně snadný úkol. Náhradník totiž musí být na americkém trhu relativně populární a zároveň musí být vysoko postavený ve světovém žebříčku. Toto splňuje jen pár bojovníků ve světové špičce. Každopádně Eddie Hearn poskytl seznam jmen, které by mohly být potencionálními náhradníky, tak si je pojďme představit a zhodnotit.

Dillian „The Body Snatcher“ Whyte – Světová čtyřka, která je v žebříčku WBO na čtvrté pozici a v žebříčku WBA dokonce na prvním místě. Rozhodně asi jeden z nejlepších kandidátů na tento duel. Jenže je tu jeden velký problém. Whyte se již začátkem roku nedomluvil s Joshuou na financích a je pravděpodobné, že si nyní řekne ještě více. Navíc tento duel by si Eddie Hearn jistě rád nechal na horkou britskou půdu, než pro americký debut.

Luis „King Kong“ Ortiz – Světová sedmička je zároveň i osmičkou organizace IBF. Čtyřicetiletý Ortiz je absolutně ideálním kandidátem. Kubánec, dlouhodobě žijící v USA, je totiž již za svým výkonnostním vrcholem, ale i tak má velké jméno v těžké váze. Navíc je po bitvě s Deontayem Wilderem hodně populární na americkém kontinentu. Jenže podle posledních informací, se „King Kongovi“ do duelu příliš nechce a jeho tým tvrdí, že se za tak krátkou dobu nestihne dobře připravit.

Kubrat „Kobra“ Pulev – Světová osmička a povinný vyzývatel skrze organizaci IBF. S ohledem na postavení v žebříčcích je Pulev také velice vlídnou volbou, jenže jsou tu hned dva problémy. Sedmatřicetiletý Bulhar patří pod promotérskou skupinu Top Rank a jeho poslední zápas na americké půdě byl naprostý propadák. Navíc v USA je „Kobra“ naprosto neznámá mezi fanoušky.

Adam „Babyface“ Kownacki – Světová jedenáctka je aktuálně na třináctém místě v žebříčku WBA a na čtvrté pozici v rámci IBF. Čerstvě třicetiletý Polák patří mezi ty nejlepší varianty. Rodák z Lomzy totiž dlouhodobě žije v Brooklynu, kde má obrovskou základnu fanoušků a Američané jej dobře znají. Jenže i zde je problém. Kownacki má jiné plány a spíše než tituly WBA, WBO, IBF a IBO, jej zajímá ten WBC. Navíc od svého promotéra Ala Haymona má na podzim slíbený duel o zlato-zelený pás.

Manuel „Diamond Boy“ Charr – Asi nejhorší varianta ze všech vyjmenovaných bojovníků, ale možná také ta nejvíce reálná. Charr momentálně není ve světovém žebříčku veden, jelikož je již přes rok neaktivní, ale v držení má regulérní titul WBA a tím pádem je i nejvýše postaveným mužem této organizace. Čtyřiatřicetiletý Němec s libanonskými kořeny jako jeden z mála se soubojem souhlasí a jeho promotéři potvrdili zprávu, že jednají s Eddiem Hearnem. Jediným problémem je popularita „Diamantového chlapce“ na americkém kontinentu, jelikož zde nikdy nebojoval, nejspíše jej bude znát pouze hrstka skalních fanoušků.