Kolize na mexické straně! Canelo se dohaduje s Oscarem De La Hoyou skrze právníky!

Aktuálně nejlepší boxer napříč vahami Saul „Canelo“ Alvarez (53-1-2, 36 KO) se momentálně dohaduje s Oscarem De La Hoyou. Mladý Mexičan není spokojený s prací svého promotéra a tak se svojí stájí komunikuje skrze právníky.

Minulý rok se aktuálně nejlepšímu boxerovi napříč všemi vahami povedl fantasticky. Nejprve ve sjednocujícím souboji střední váhy vyškolil amerického válečníka Daniela „Miracle Man“ Jacobse (36-3-0, 30 KO) a stal se držitelem pásů WBC, WBA a IBF. Následně Saul Alvarez zamířil o dvě váhy výše, aby začátkem listopadu knockoutoval ruského šampiona WBO polotěžké váhy Sergeye „Krusher“ Kovaleva (34-4-1, 29 KO) a stal se šampionem čtvrté váhové kategorie. Devětadvacetiletý Mexičan tak definitivně potvrdil svoji nadvládu nad profesionálním boxem a vše vypadalo více, než idylicky.

Jenže mezi rodákem z Guadalajary a vedením Golden Boy Promotions (Oscarem De La Hoyou) to úplně nefungovalo. Respektive Alvarez si začal stěžovat na práci svého promotéra, který podle něj neodvádí dobrou práci a tak s ním komunikuje pouze skrze právníky. Každopádně hvězdný Mexičan se ukáže v ringu 2.5.2020 v Las Vegas a jeho soupeřem se stane buď šampion WBO super střední váhy Billy „Superb“ Joe Saunders (29-0-0, 14 KO), nebo šampion WBA (Super) Callum „Mundo“ Smith (27-0-0, 19 KO). Canelo se pokoušel domluvit i souboj s regulérním šampionem WBA střední váhy Ryoto Muratou (16-2-0, 13 KO), ale jednání nedopadla úspěšně.