Knockoutoval Joshuu? Dawejko: Zásadně nemluvím o tom, co se děje v kempech!

Po porážce, kterou uštědřil Andy „Destroyer“ Ruiz Jr. (33-1-0, 22 KO) Anthonymu Joshuovi (22-1-0, 21 KO), se začalo čile spekulovat o případné příčině špatného výkonu mladého Brita. Jednou z konspiračních teorií byl i knockout v připravě, jenž měl obstarat americký boxer, Joey Dawejko (19-7-4, 11 KO).

Měl to být právě devětadvacetiletý rodák z Filadelfie, Joey Dawejko, jenž měl nastartovat pád britského krále, Anthonyho Joshuy. Podle informací ze světových médii to byl právě on, kdo v přípravném kempu knockoutoval stejně starého Brita, který následně nastupoval do duelu s Ruizem s nalomenou psychikou. Celý svět se nyní světové šestapadesátky ptá, jestli je na tomto tvrzení alespoň nějaká pravda. „Respektuji Joshuu a nebudu mluvit o našem kempu. Býval jsem v přípravných táborech mnoha bojovníku těžké váhy a nikdy jsem nic neprozradil. Je to nepsané pravidlo. Takové boxerské bratrství.“ – Rozpovídal se Americký sympaťák.

„Lidé se mne neustále ptají i skrze internet, ale já o tom zkrátka nechci mluvit. Občas je to už únavné. Skrze instagram mi dokonce hrozili smrtí, když nic nepovím. Nikdy a s nikým jsem o tom nemluvil a mluvit nebudu. Vždycky jsem věděl, že Ruiz může dosáhnout velké věci. S tím chlapcem jsem několikrát trénoval, takže výsledek jejich souboje pro mne nebyl šok. Říkal jsem již v předchozích rozhovorech, že Ruiz může svým stylem nadělat Joshuovi velké problémy a řekl jsem to také Anthonymu. Neříkám, že jsem to předpovídal, ale nejsem překvapený.“ – Zakončil debatu americký chasník, kterého čeká 27.7.2019 souboj s Muratem Gassievem.