Knockout roku? Předstihl Devin Haney šampiona WBC Deontaye Wildera?!

Za poslední dva víkendy zde máme zřejmě dva kandidáty na post KO roku. Brutálním ukončením se blýskl šampion organizace WBC v těžké váze, Deontay „The Bronze Bomber“ Wilder (41-0-1, 40 KO) a mladý talent lehké váhy, Devin „The Dream“ Haney (22-0-0, 14 KO).

To, co fanoušci boxu milují ze všeho nejvíc jsou brutální a dech beroucí ukončení. Knockouty jsou zkrátka tím hlavním kořením tohoto sportu a nejinak tomu bude i letošní rok, kdy se určitě bude hlasovat o nejpovedenější KO. O zařazení do tohoto vývěru si o minulém víkendu hlasitě řekl šampion organizace WBC v těžké váze, Deontay Wilder. Alabamský knockoutér totiž sfoukl svého povinného vyzývatele, Dominica „Trouble“ Breazeala, tvrdým knockoutem již v úvodním dějství. Přesněji mu stačili dvě minuty a čtyři vteřiny, než jeho sok padl na podlahu ringu.

O tomto víkendu se přihlásil o ocenění knockout roku i zástupce nižší váhové kategorie, přesněji třináctka lehké váhy a držitel mezinárodního titulu WBC, Devin Haney. Dvacetiletý Američan sice diváky neokouzlil expresním knockoutem v prvním dějství, ale počkal si až do sedmého kola. Antonia Morana zatlačil do provazů a následoval brutální overhand až ze samotného pekla, který okamžitě vypnul mexického válečníka, jenž se bezvládně sesunul do provazů a následně na podlahu ringu. Jakému knockoutu by jste dali vy fanoušci přednost?