Klitschko: Zápas s Joshuou byl zatím jeden z nejlepších v mé kariéře!

Bývalý dlouholetý vládce těžké váhy, Wladimir „Dr. Steelhammer“ Klitschko (64-5-0, 53 KO), opět tak trošku naznačil návrat do ringu. Tentokrát se o této možnosti nepřímo zmínil ve své vzpomínce na zápas s Anthonym Joshuou (22-0-0, 21 KO).

Včera to byl přesně rok, kdy se naposledy v profesionálním ringu objevil dlouholetý král těžké váhy, Wlidimir Klitschko, v ringu. Na stadionu ve Wembley nestačil v jedenácti kolech na aktuálního šampiona WBA, WBO, IBF a IBO, Anthonyho „AJ“ Joshuu, když s ním padl po jedenácti kolech technickým knockoutem. Byť měl mladého Brita na lopatě v šestém dějství a jako jediný jej dokázal dostat do počítání, nedokázal svoji práci dokončit. Obrovitý Ukrajinec se ocitl na podlaze ringu třikrát. Poprvé v pátém dějství a následně dvakrát v jedenáctém kole. Přesto si svým výkonem zasloužil velký respekt a zasloužený potlesk od vyprodaného stadionu.

„I když jsem před dvěma lety nevyhrál pás šampiona, tak to pro mě byl zatím jeden z nejlepších dnů mé kariéry. Děkuji Anthonymu Joshuovi, který byl ideálním soupeřem a vyvolal ve mně touhu opět bojovat o pásy mistra světa.“ – Prohlásil třiačtyřicetiletý Klitschko. Slovíčkem zatím vyvolal opět hodně rozruchu, jelikož očividně stále zvažuje svůj velký comeback. Není žádným tajemstvím, že jej láká na návrat do ringu i streamingový gigant DAZN, který je ochoten zaplatit balík ve výši sto milionů dolarů. Dočkáme se návratu krále a případné odvety s aktuálním králem těžké váhy?