Klitschko vyřazen z ratingu IBF!

Klitschko vs FuryTrest nezůstal jen na kontě Tysona Fury, ale i bývalý šampión Wladimir Klitschko je vyřazen z ratingu těžké váhy organizace IBF.

Nově aktualizovaný žebříček organizace IBF ukázal, že se v něm nepohybují jak aktuální šampión Tyson Fury (WBA super, WBO a IBO) tak ani bývalý dlouholetý šampión a držitel tohoto pásu Wladimir Klitschko.
Poté co se Fury a Klitschko domluvili na odvetě a Brit tak dal přednost Klitschkovi před povinnou obhajobou s Vyacheslavem Glazkovem tak IBF jednala. Získaný pás IBF odebrala Furymu a uvolnila pro boj mezi Glazkovem a Martinem.
Bohužel se tak cesta ke sjednocujícímu zápasu v těžké váze velice zkomplikovala a Fury, Klitschko, Wilder, Povetkin, Chagaev a další budou mít velice trnitou cestu aby získali všechny 4 vysněné pásy WBA, WBO, WBC a IBO.
Pozitivní zprávou je fakt že na 5. a 6. pozici jsou boxeři, který se budou muset utkat v letošním roce o možnost vyzvat šampióna, který vzejde z duelu Glazkov Martin.
Erkan Teper, který je na čtvrté pozici do bojů zasahovat nebude, neboť má roční stopku za použití nedovolených látek v zápase s Davidem Price.

1 Vyacheslav Glazkov (Ukrajina)
2  NIKDO
3 Charles Martin (USA)
4 Erkan Teper (Německo)
5 Anthony Joshua (Velká Británie)
6 Carlos Takam (Francie)
7 Joshua Parker (Nový zéland)
8 Steve Cunningham (USA)
9 Andy Ruiz (Mexiko)
10 Bermane Stiverne (USA)
11 Kubrat Pulev (Bulharsko)
12 Robert Helenius (Finsko)
13 Derek Chisora (Zimbabwe)
14 Alexander Ustinov (Rusko)
15 Andrey Fedosov (Rusko)Wladimir Klitschko vs Tyson Fury 2016Wilder vs Szpilka, Glazkov vs Martin a Haye vs Mori