Klitschko se stal členem boxerské síně slávy!

Vitali Klitschko byl v neděli uveden do Mezinárodní boxerské síně slávy (IBHOF). Bývalý mistr světa těžké váhy a čestný šampión WBC byl do Síně slávy zařazen při ceremoniálu v New Yorku. 

“Jsem pyšný na to, že mám nejsilnějšího bratra na světě,” řekl Vitali o Wladimirovi, který vládl těžké váze přes devět let až do porážky od Tysona Furyho v listopadu 2015. “Navzájem jsme si pomáhali. Díky, brácho, za všechno, co jsi pro mě udělal, a za tvoji podporu. Mladší brácho, jsem si víc než jistý, že tu brzy budeš taky,” dodal Vitalij.

Šestačtyřicetiletý Vitali Klitschko je jedním z nejúspěšnějších boxerů historie. V amatérském ringu se stal v roce 1995 vicemistrem světa a rok nato přešel k profesionálům. Absolvoval mezi nimi 47 zápasů, 45 jich vyhrál, z toho 41 KO. Prohrál jen s Američanem Chrisem Byrdem a v krvavé bitvě s Britem Lennoxem Lewisem.

Vitali Klitschko

Ukrajinský boxer byl díky kombinaci fyzické síly a intelektu přezdíván “Doktor Železná pěst”. V roce 1999 se stal šampiónem WBO, pět let nato získal pás WBC, kterého se pak musel vzdát kvůli zdravotním problémům, ale po návratu do ringu jej v roce 2008 vybojoval zpět a byl jeho držitelem až do konce kariéry v roce 2013. Titul uhájil i po čtyřicítce, což se vedle něj v této váhové kategorii povedlo jen Georgi Foremanovi.

Vitali Klitschko

Spolu s Vitali Klitschkem byli do Síně slávy uvedeni bývalý šampión čtyř kategorií Erik Morales nebo mistr světa v lehké střední váze Ronald Wright.