Klitschko radí Usykovi: Musíš vážit maximálně 105 kilogramů!

25.5.2019 se v americkém Oxon Hill poprvé představí v těžké váze Oleksandr Usyk (16-0-0, 12 KO). Před Ukrajince, který loni sjednotil křížovou váhu, se postaví nebezpečný kamerunský válečník s francouzským pasem, Carlos Takam (36-5-1, 28 KO).

Hvězdný Ukrajinec má za sebou promotérskou stáj K2 Promotions bratří Klitschků a tím pádem i dva nejlepší rádce a mentory. S mladším Wladimírem se již potkal v přípravném kempu, kde mu bývalý vládce těžké váhy pomáhal s přípravou na debut mezi obry. Nyní přispěchal s radou i starší bratr Vitali. Podle bývalého šampiona WBC si musí Usyk pohlídat váhu, aby příliš nepřibral a tím neztratil na rychlosti a mobilitě. Klitschko si je dobře vědom, že Takam bude mít zápasovou váhu o mnoho vyšší, než Usyk a tím pádem musí jeho krajan pracovat více na nohách.

„Mluvil jsem s Usykem a varoval jsem ho, že s přechodem do těžké váhy se toho hodně změní. Nyní bude bojovat s boxery mnohem těžšími, než je on sám. Musí bojovat chytře a být velmi opatrný. Současně si nemůže dovolit ztratit své silné stránky. Musí být rychlý a převyšovat soupeře pohybem po ringu. Nemůže si dovolit vážit více, než 105 kilogramů. Musí být rychlý v obraně a používat ještě rychlejší protiútoky.“ – Prozradil bývalý světový šampion a aktuální starosta Kyjeva. Usyk už v minulosti několikrát předesílal, že mimo zápasovou váhu má okolo 105 kilogramů, tudíž zřejmě i s takovou váhou přijde do zápasu.