Klan Fury radí Joshouvi, aby nepodcenil podnebí v Saúdské Arábii!

Čtyřiadvacetiletá světová jednadvacítka těžké váhy, Hughie Fury (23-2-0, 13 KO), má již zkušenosti se soubojem na půdě Saúdské Arábie. Pár zkušeností tedy předal svému krajanovi a nyní i stájovému kolegovi, Anthonymu „AJ“ Joshuovi (22-1-0, 21 KO).

Dříve nebyly vztahy mezi Eddiem Hearnem a klanem Fury příliš vřelé, ale situace se změnila a nyní jsou všichni na stejné lodi s názvem Matchroom Boxing. Hughie Fury i jeho otec Peter se tedy rozhodli podělit o své zkušenosti s bojem v Saúdské Arábii a prozradili pár informací stájovému kolegovi, Anthonymu Joshuovi. „Na místní podnebí si musíš zvyknout. Pokud se rozhodneš trénovat venku, pak z tebe za pár dní nic nezůstane.“ – Rozpovídal se o vysokých teplotách jeden z nejmladších borců špičky těžké váhy.

Jeho otec a trenér v jedné osobě, Peter Fury, také přispěchal s pár radami, ovšem absolutně nechápal, proč se Joshua rozhodl riskovat opět za hranicemi své vlasti. „My jsme do zahraničí museli. Neměli jsme na vybranou. Kdybychom měli na výběr a měli zde sto tisíc fanoušků, pak bychom boxovali jen ve Velké Británii. Proč chodit jinam, když tady máš vše.“ – Nechápal zkušený trenér. „Pokud chcete bojovat v Saúdské Arábii, pak musíte vycestovat o trošku dříve a zvyknout si na místní klima. Rozhodně netrénujte venku. Stačí když se půjdete projít k večeru, až teploty trošku klesnou. Rozhodně také nezůstávejte zavřeni na hotelu celý den. Na hotelu jsou klimatizace a na nic si nezvyknete. Také není moudré vyjít z hotelu a nasednout rovnou do auta a jet na trénink. Musíte chodit po venku, protože si musíte zvyknout na ten vzduch a na to je potřeba pár dní.“ – Prozradil Peter Fury.