Kiladze poslal Ajagbu poprvé k zemi. Nigerijec přesto dotáhl souboj do vítězného konce!

Opravdu dechberoucí podívanou předvedli dva obři nejtěžší váhové kategorie Iago Kiladze (26-5-1, 18 KO) a Efe Ajagba (12-0-0, 10 KO). Druhý jmenovaný nakonec dotáhl souboj do vítězného konce, ale zadarmo to určitě neměl.

Třiatřicetiletý gruzínský válečník Iago Kiladze platí spíše za otloukánka borců světové špíčky. Před limitem jej dokázal porazit například Adam Kownacki, Michael Hunter, či Joe Joyce. Jenže tato bývalá křížová váha dokáže nehezky zatápět favoritům, což ukázala i v dnešní noci. Pro pětadvacetiletého nigerijského knockoutéra Efeho Ajagbu to měla být snadná práce před vánočními svátky, ale nakonec musel zapnout mód zabijáka, aby odhodlaného soupeře dokázal zdolat.

Přitom obrovitý Afričan, dlouhodobě žijící v americkém Texasu, začal opravdu skvěle. Už po padesáti vteřinách poprvé Kiladzem otřásl a po dvou minutách druhého dějství jej poslal brutálně k zemi. Každý už si myslel, že je konec, ale odhodlaný Gruzínec rozhodně končit nechtěl. Ajagba do něj vysypal všechno, co měl. Připravil svému soupeři opravdu neskutečné bití, ten však na svých vratkých nohách pořád stál a těsně před koncem třetího dějství šokoval celou halu v americkém Ontáriu, když obrovitého Nigerijce poslal k zemi skvělým kontrem. Aktuální světová třiadvacítka věděla, že má problém a že bude muset přidat.

To se v pátém dějství i podařilo. Ajagba trefil brutální úder ze zadní ruky a Kiladze šel k zemi podruhé. Jenže opět ukázal obrovské srdce, když na deset vstal. Následné bití z rukou jednoho z největších talentů těžké váhy musel zastavit až jeho roh. Rodák z nigerijského Ughelli tak mohl začít slavit další cenné vítězství, i když hodně vydřené.