Khan zničil Diba ve čtyřech kolech. Kontroverzní vítězství před limitem slaví i Hughie Fury!

Podle očekávání zvládli svoji misi dva britští bojovníci v Saúdské Arábii. Amir „King“ Khan (34-5-0, 21 KO) pohodlně zničil Billyho „The Kid“ Diba (45-6-0, 26 KO). Hughie Fury (23-2-0, 13 KO) opanoval souboj s nigerijský veteránem, Samuelem „The Nigerian Nightmare“ Peterem (23-2-0, 13 KO).

Je to skoro, jako nepsané pravidlo. Čtyřiadvacetiletý rodák z Manchesteru zkrátka neumí odboxovat nějaký pěkný duel a nepovedlo se mu to ani tentokrát. Na styl světové devatenáctky se skoro nedá dívat. Pár úderů a následné věšení se na soupeře je již ohraným klišé. Jinak tomu nebylo ani v souboji s osmatřicetiletým nigerijským veteránem, Samuelem Peterem. Mladý Brit působil od začátku souboje opatrným dojmem a byl to spíš nigerijský válečník, který zkoušel nějaké výpady směrem vpřed. Jenže Fury držel distanc a na Petera ve třetím dějství dolehla frustrace. Postupně ve třetím, čtvrtém, pátém i šestém kole se Peter dopouštěl faulu, zejména pak úderu pod pás. V sedmém dějství už to zavánělo diskvalifikací světové sedmačtyřicítky, ovšem přišlo zranění ramene veterána a byl konec. Peter se to ještě snažil uhrát na úmyslný faul v klinči, ale o tom ringový sudí, Ingo Barrabas, nechtěl ani slyšet a duel ukončil.

Cenné vítězství a zisk mezinárodního titulu WBC, mohl slavit i dvaatřicetiletý rodák z Boltonu, Amir Khan. Světová devítka welterové váhy měla před sebou hodně snadný úkol v podobě menšího a drobnějšího Billyho Diba, jenž spíše bojuje v pérové váze, tedy o čtyři váhové kategorie níže. Průběh souboje tomu samozřejmě odpovídal. Khan poprvé dostal svého soupeře na podlahu ringu ve druhém dějství a již ve čtvrtém mohl začít slavit. O rok starší Australan se sice snažil zvednout i ze druhého downu, ale z jeho rohu přilétl do ringu ručník a sudí, Ian John Lewis, musel souboj ukončit. „Cítil jsem se pohodlně. Viděl jsem všechny jeho údery a volil jsem správně ty svoje. Jsem rád, že jsem se tak rychle vrátil na vítěznou vlnu po souboji s Crawfordem. Vždy, když bojuji, tak je to zajímavé a vzrušující. Chtěl bych poděkovat všem fanouškům v Saúdské Arábii. Brzy se sem vrátím.“ – Rozpovídal se po souboji britský „Král“.