Khan vs Brook již tuto sobotu!

Amir Khan vs Kell BrookDva nesmiřitelní rivalové Amir Khan a Kell Brookv se utkají v boji o Velkou Británii na galavečeru v Manchesteru již tuto sobotu!

19.2.2022 – Manchester Aréna, Manchester, VB
Velterová váha
Amir Khan 🇬🇧🆚🇬🇧 Kell Brook

Pětatřicetiletý „King“ Amir Khan (34-5-0, 21 KO) a „The Special One“ Kell Brook (39-3-0, 27 KO) se v sobotu 19. února utkají v souboji o britské ostrovy velterové váhy. Oba boxeři se nemají příliš v lásce, což slibuje zajímavé promo. Oběma boxerům je 35 let a jejich vzájemný duel by rozhodl o další kariéře. Vítěz by se přiblížil k bojím o titul a druhý ke konci kariéry.

Oba srovnali také své dovednosti s neporaženým americkým šampiónem Terence Crawfordem (38-0-0, 29 KO), ale oba prohráli před limitem. Amir Khan v dubnu 2019  v šestém kole a Kell Brook loni v listopadu ve čtvrtém kole. Nyní chtějí oba s Crawfordem odplatu a k té se může proboxovat pouze jeden z nich.

Například britský promotér Eddie Hearn neviděl v tomto zápasu prodejní potenciál a doslova řekl, že takový zápas se bude špatně prodávat. Ovšem promotér tohoto zápasu Benjamin Shalom ze skupiny Ultimate Boxxer potenciál viděl a ten se nyní potvrdil.

Všechny vstupenky do do manchesterského stánku byly vyprodané za pouhých deset minut, což je nejrychleji vyprodaná boxerská událost v historii britského boxu.

Na galavečeru se také představí třiadvacetiletá vycházející hvězda domácí scény, neporažený Bradley Rea (11-0-0, 4 KO), který změří síly s neporaženým irským bijcem Craigem McCarthym (8-0-1, 2 KO).

Natasha Jonas

V ringu také britská jednička a světová dvojka Natasha Jonas, která bude opět bojovat o světový titul. Tenkrát zkusí získat pás v super velterové váze. Její soupeřkou bude Uruguayka Chris Namus. Galavečer bude vysílat britská televize Sky Fox.