Khan je připraven šokovat svět. Crawford jej nehodlá podcenit!

V noci ze soboty na neděli nás čeká i zajímavý souboj mezi aktuálním šampionem WBO ve welterové váze, Terencem „Bud“ Crawfordem (34-0-0, 25 KO) a britským „Králem“, Amirem Khanem (33-4-0, 20 KO).

Celý svět počítá s tím, že rodák z Boltonu. Amir Khan, je jen obětním beránkem, kterého připravila stáj Top Rank svému šampionovi a jedničce welterové váhy, Terenci Crawfordovi. Experti i fanoušci věří ve vítězství šampiona před limitem. Jenže oba borci to tak nevnímají a vzájemně se hodně respektují. Dokonce i Crawford je ve svých vyhlášení hodně opatrný a nehodlá Brita ani trochu podcenit. „Khan je dobrý boxer. Rozhodně se chystá Crawfordovi hodně zatopit. Pokud Khan přijde s nejlepší formou a Crawford s nejlepší formou, opravdu si nedokážu tipnout, kdo tohle vyhraje. Pokud jej Terence podcení, což si nemyslím, tak je Amir schopný tento duel vyhrát.“ – Nabídl svůj pohled na duel majitel stáje Top Rank, Bob Arum.

„Khana jsem si vybral proto, protože je světovou dvojkou v rámci organizace WBO. Mohl jsem si vybrat snazší cestu, třeba Luise Collaza, nebo Kella Brooka, ale to není cesta, kterou chci jít. Amir je velký bojovník, který toho v boxu hodně dokázal a já jej nehodlám podcenit. Má velké jméno a je neporažený ve welterové váze.“ – Potvrdil vzájemný respekt jednatřicetiletý rodák z Omahy. „Soustředím se na tento zápas a vím, že si nesmím dovolit žádné chyby, protože bych se mohl ocitnout ve velkých problémech. Pokud si Crawford a lidé kolem něj myslí, že budu ten stejný bojovník, jako v zápase se Samuelem Vargasem, tak to pro ně bude velký šok.“ – Prohlásil o rok starší Brit. Jak tento souboj, jenž se uskuteční ve slavné Madison Square Garden, dopadne? To se dozvíme v noci ze soboty na neděli. Pro české fanoušky bude tento souboj dostupný pouze skrze internetové streamy.