Khabib v sobotu ukončil profesionální kariéru!

Khabib Nurmagomedov předvedl na UFC 254 opět neskutečnou dominanci a kvalitu, když ve druhém kole nasadil triangl a Američana Justina Gaethje uškrtil!

„Děkuji všem lidem, kteří byli s mým otcem více než 10 let. Celý můj tým, AKA s trenérem Javierem a celý můj tým. Chci říct, že to byl můj poslední profesionální zápas. Nechci pokračovat bez mého otce. Má máma si to také nepřeje a ji slíbil, že to bude můj poslední zápas. A pokud něco slíbím, tak to tak také musí být. Tohle je konec,“ řekl šampión po své 29 výhře kariéry

Khabib debutoval v profesionálním MMA 13. září 2008 na Ukrajině. Tehdy v první kole uškrtil v trianglu Vusala Bayramova z Ázerbájdžánu.

Dále zápasil v ruských organizacích M-1 Global a ProFC. Ani v jedné nenašel přemožitele a na stole mu přistála nabídka z UFC. Tam debutoval 20. ledna 2012 s bilancí 16 výher a žádné porážky.

Jeho prvním soupeřem v nejprestižnější MMA lize světa byl Íránec Kamal Shalorus a Khabib jej ukončil ve třetím kole a skvěle se mu tak povedl debut v UFC.

7. dubna 2018 na UFC 223 v New Yorku se konečně dostal k titulové bitvě, když se utkal o uvolněný pás lehké váhy s Američanem Alem Iaquintaem. Zápas skončil jednoznačným bodovým vítězstvím ruského zápasníka 50:44 a 2x 50:43.

V říjnu téhož roku následovala první obhajoba pásu a zároveň šlo o jeden z nejsledovanějších zápasů v MMA roku 2018. Vyhrocený duel s irským křiklounem Conorem McGregorem na UFC 229 ukončil Khabib ve čtvrtém kole, kdy Ira uškrtil. Po zápase se dokonce oba týmy poprali jak přímo v oktagonu tak i mimo něj a musela zasahovat policie.

Další obhajoba přišla loni 7. září na UFC 242, kdy se mu do cesty postavil tehdejší prozatímní šampión Dustin Poirier. Khabib Poiriera ukončil ve třetím kole a druhá dominantní obhajoba byla na světě.

Minulou sobotu se do klece postavil naposledy. Po dominantním boji uškrtil v trianglu Američana Justina Gaethje, které byl aktuální prozatímní šampión. Nyní se titul v lehké váze uvolní a mohl by se o něj utkat Conor McGregor a již zmíněný Dustin Poirier.