Kevin Lerena ukončil Firata Arslana v šestém kole a po šesté obhájil titul IBO křížové váhy!

Aktuální šampion IBO a světová sedmička křížové váhy Kevin „The KO Kid“ Lerena (25-1-0, 12 KO) obhájil po šesté svůj pás, když v šesti kolech zlikvidoval německého veterána Firata Arslana (47-9-3, 32 KO).

První boj na německé půdě zvládl sedmadvacetiletý šampion IBO křížové váhy Kevin Lerena na jedničku. Devětačtyřicetiletému německému veteránovi Firatu Arslanovi nedal žádnou šanci a jeho naděje ukončil v šestém dějství. Legenda německého boxu a aktuální světová dvacítka křížové váhy se snažila. Od úvodu dějství vyvíjela tlak na svého mladšího soka, ale prolomit jeho obranu nedokázala.

To se naopak povedlo jihoafrickému šampionovi v šestém dějství. Lerena nachytal Arslana tvrdým hákem ze zadní ruky, po kterém německý veterán zavrávoral. Rodák z Johannesburgu ucítil správě svoji šanci a několika dalšími údery natlačil zkušeného Němce do provazů, kde svoji práci bezchybně dokončil. Roh Arslana správně vyhodnotil situaci a raději vhodil do ringu ručník. Lerena tak mohl slavit další obhajobu titulu, ale všechna čest Arslanovi. V devětačtyřiceti letech se stále drží mezi širší špičkou křížové váhy a jeho výkon nebyl vůbec špatný.