Kevin Lerena jde popáté hájit svůj pás. Do cesty se mu postaví zkušený Seferi!

Šampion IBO a aktuální světová čtyřka křížové váhy, Kevin „The KO Kid“ Lerena (23-1-0, 10 KO) se o tomto víkendu vrací do ringu. Jeho soupeřem se stane zkušený Albánec, Sefer „The Real Deal“ Seferi (23-2-1, 21 KO).

Čtyřicetiletý Albánec, který se narodil v Makedonii a dlouhodobě žije ve Švýcarsku, má rozhodně ve světě profesionálního boxu zajímavé resumé. Aktuální světová osmatřicítka křížové váhy potkala ve své profesionální kariéře pouze tři kvalitní soupeře a ani jeden z těchto soubojů nedokázala vyhrát. Dvakrát totiž zamířil Seferi do těžké váhy, aby zde čelil o hodně větším chlapům, než je on sám. Manuel Charr se s ním trápil všech deset kol.

O dva roky si jej jako debutovou kořist vybral jistý Tyson Fury. Zápas, který proběhl spíše v exhibičním duchu Albánec zabalil ve čtvrtém kole. Ještě aby ne, když Furymu byl do pasu. Poslední duel absolvoval rodák z makedonského Gostivar opět v křížové váze, kde si to rozdal s osmačtyřicetiletým Firatem Arslanem o tituly WBO Inter-Continental a GBU. Těsná bitva nakonec skončila remízou. Nyní Seferi poprvé opustí Evropu a vydá se na dlouhou cestu do Jihoafrické republiky, kde se poprvé utká o světový titul.

V cestě mu bude stát o třináct let mladší šampion IBO, Kevin Lerena. Levák z Johannesburgu získal pás mistra světa v roce 2017, když hodně těsně na body zdolal Youriho Kayembre Kalengu. Podle mnohých zvítězil jen díky domácímu prostředí, ovšem od té doby je Jihoafričan suverénní. Dmytro Kucher, Roman Golovashchenko, či Artur Mann nedokázali šampiona ohrozit. Letos v červnu se o to pokusil náš český válečník Vasil Ducár a byť se v ringu rval jako pravý český lev, tak na titul také nedosáhl. Nyní je řada na zkušeném Seferim, aby se pokusil zastavil světovou čtyřku.