Kevin Lerena bude poprvé bojovat v Německu. Čeká jej veterán Firat Arslan!

Šampion organizace IBO a aktuální světová sedmička křížové váhy Kevin „The KO Kid“ Lerena (24-1-0, 11 KO) se o víkendu postaví ke své šesté obhajobě. V Německu jej čeká veterán Firat Arslan (47-8-3, 32 KO).

Je mu 49 let, letos v září oslaví už 50. narozeniny, přesto se Firat Arslan stále drží na špici křížové váhy. Německý veterán s tureckými kořeny brázdí vody profesionálního ringu od roku 1997, to měl jeho víkendový soupeř teprve pět let a za tu dobu stihl skvělých osmapadesát bitev. Prohrál s našim válečníkem Lubošem Šudou, stal se německým i evropským šampionem, dosáhl na světový titul a svedl památné bitvy s Marco Huckem, Guillermo Jonesem, či Yoanem Pablo Hernandezem. Arslan je zkrátka žijící legenda a nesmrtelný dinosaurus, kterému aktuálně patří skvělá dvacátá příčka křížové váhy.

Šampion, kterému je o neuvěřitelných dvaadvacet let méně, však nehodlá „starého pána“ podcenit a jde si pro knockout. „Cítím se opravdu skvěle. Bude to tvrdý boj, vysoké tempo, ale jsem připravený. Předpokládám, že jej dokážu ukončit před limitem.“ – Rozpovídal se přemožitel naší české dvojky napříč vahami Vasila Ducára. „Plně se soustředím na tento duel, protože vím, že mě po něm čekají velké věci.“ – Odhalil Lerena možný duel s dočasným šampionem WBA Ryadem Merhym. Každopádně již tuto sobotu si musí jihoafrický šampion poradit v prvním duelu na německé půdě s domácí legendou Firatem Arslanem a až po té může řešit další kroky ve své slibně rozjeté kariéře.