Kempy Kovaleva a Yardeho jsou zatím bez dohody!

První jednání ohledně povinné obhajoby, kterou vypsala organizace WBO, šampiona Sergeye „Krushera“ Kovaleva (33-3-1, 28 KO) a vyzývatele Anthonyho Yardeho (18-0-0, 17 KO) ztroskotala.

Po vítězství nad americkým borcem Travisem Reevesem a obhajobě pásu WBO Inter-Continental, si Anthony Yarde hlasitě řekl o titul WBO, jenž má v držení ruský bohatýr Sergey Kovalev. Organizace WBO tedy vyšla vstříc sedmadvacetiletému Britovi a uznala jej za povinného vyzývatele. Oba tábory dostaly na dojednání dohody třicet dnů. Momentálně se nacházejí v polovině stanovené lhůty a dohoda je zatím bohužel v nedohlednu. Oba bojovníci mají totiž trošku jiné představy, kde by se měl jejich duel uskutečnit.

Světové devítce a britské jedničce polotěžké váhy se nechce moc cestovat na americkou půdu. Mnohem radši by Yarde uvítal světovou jedničku a ruskou jedničku na své domácí půdě ve Velké Británii. Tato nabídka však není uspokojivá pro tým okolo Sergeye Kovaleva, takže to momentálně vypadá na dražbu. Datum dražby by se měl stanovit za patnáct dnů a počáteční cena by měla činit 300 tisíc dolarů.