Avanesyan vs Kelly o pás EBU v únoru!

Odložený očekávaný duel ve velterové váze o pás Evropského šampióna EBU David Avanesyan vs Josh Kelly se nakonec uskuteční v sobotu 20. února!

20.2.2021, Londýn, VB
Velterová váha
David Avanesyan vs Josh Kelly

Ruská jednička a světová jedenáctka “Ava” David AVANESYAN (26-3-1, 14 KO) a neporažená britská trojka a světová čtyřiadvacítka “Pretty Boy” Josh KELLY (10-0-1, 6 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o Evropský titul EBU!

Úřadující Evropský šampión, dvaatřicetiletý Rus David Avanesyan získal pás 30. března 2019, když v devátém kole ukončil španělskou jedničku Kermana Lejarragu. Španěl byl ale v celém zápase lepší a na body vedl a tak se oba týmy domluvili na odvetě.

Ta se nakonec konala o půl roku později a ruský boxer ukončil Španěla již v prvním kole a Evropský titul EBU tak pohodlně obhájil. Naposledy pás obhajoval v prosinci téhož roku, kdy knockoutoval v prvním kole dalšího Španěla Jose del Ria.

Nyní má proti sobě neporaženého britského boxera Joshe Kellyho, ten měl v roce 2019 v držení mezinárodní titul organizace WBA, jenž získal nad Polákem Przemyslawem Runowskim, kterého jasně vybodoval. Následně pouze remizoval s Američanem Rayem Robinsonem a dále o pás nebojoval. Naposledy stál v ringu v prosinci 2019, kdy v deseti kolech jasně vybodoval Nikaragujce Wistona Campose.

David Avanesyan a Josh Kelly se měli původně utkat už 28. března, ale pandemie koronaviru zápas odložila prakticky o celý rok a dočkáme se jej tak až letos 20. února.